Dominik KACZOREK  biegający tydzień temu w górach nie dał rady „przyciągnąć" zimy do W-awki więc ostatni etap został rozegrany w iście wiosennej aurze. Słoneczko oraz treningowe podejście do 8 etapu  rozleniwiło troszeczkę biegaczy co było widać na trasie. Zabawa, śmiech i radość emanowały ze startujących biegaczy. Mimo że na trasie było ponad 80 osób tylko 45 osób zostało sklasyfikowanych czasowo! Nic na siłę...pozostali  biegli dla zabawy ze zwycięzcami na czele czyli Piotrkiem i Anią!

10.05...start... do 8 kolejnego etapu ...  część startujących na linii do rywalizacji na 6 km trasie a część na linii do rywalizacji na 6.195m trasie... takie są realia 8 etapu.... się  namachałem teczka (dobrze ze nie czarną)  aby zsynchronizować bieg  :)

Pierwsze miejsce tym razem z czasem 00:24:04 wywalczył  Sławek ŚWIDERSKI  z zespołu BEMOVIA. Za nim finiszował Marek OMSZAŃSKI z Warszawskiej dzielnicy  Białołęka w czasie 00:24:08. Trzecią lokatę wywalczył Sławek SZCZEŚNIAK który minął linię z czasem na stoperze 00:24:42 przypominając sobie zeszłoroczne walki z klubowiczem WKB Meta Lublioniec  gen.dyw. rez. Romanem POLKO.

Wśród kobiet  z czasem 00:27:29  triumfowała  Ania BĘBENEK pieczętując tym samym nowy rekord warszawskiego ZiMnaRa...na 8 biegów...7 wygranych... brawo!   Drugie miejsce zajęła z czasem 00:32:04 Małgorzata GURZYŃSKA  z „TEAM-u Gurzyńscy" która  przez  niespodziewaną  wizytę  w zeszłym tygodniu w przybytku ochrony zdrowia czyli szpitalu straciła szansę „wbiegnięcia" na podium ZiMnaRa na 3 pozycji klasyfikacji generalnej kobiet. Najważniejsze że zdrowie pozwoliło ukończyć zimowe zmagania ...a jeszcze rok temu Małgosia debiutowała w swojej przygodzie z bieganiem na trasach Bemowa  :) Trzecie miejsce zajęła  Małgosia BUTKIEWICZ z KB Galeria Warszawa z czasem 00:32:45.

Ostatecznymi zwycięzcami V Warszawskiej  edycji Zimowego Maratonu na Raty  zostali

WSZYSCY KTÓRZY PRZEBIEGLI 7 ETAPÓW

Po wyznaczonej trasie!

Na zakończeniu które odbyło się w obiektach sportowych WAT...,w miejscu gdzie kończyliśmy 2 edycję   ZiMnaRa, rozdane zostały medale, statuetki,  małe symboliczne prezenty i podziękowania za 5 lat wspólnej zabawy biegowej!

Trochę  ostatnich statystyk:

- trasę  przebiegło tym razem  85 osób;
-  liczba osób które deptały ścieżkę ZimnaRa osiągnęła liczbę  178 osób;
- ostateczna liczba osób które ukończyły 5 Warszawską edycję ZimnaRa osiągnęła liczbę 85 osób!
-  najgłośniej, jak zwykle, dopingował wszystkich organizator!

Dziękuje wszystkim którzy dotarli i zapraszam już za ....ROK!!!!

(biuro zawodów ....SZUJKAJCIE a znajdziecie  :)  ).

Andrzej LIŚNIEWSKI  zwany także w kręgu biegaczy i youngtimerowców    „HARCERZEM"