Ostatnie zaplanowane spotkanie „ZiMnaRowców" na 15 marca br.  miało szczególną oprawę. W powietrzu unosiła się odświętna atmosfera zakończenia III Warszawskiej edycji zawodów.

Ale na początku jeszcze bieg (VIII ) pozwalający  ukończyć zawody startującym zawodnikom którym brakowało 6 km Lu b 6,195 do dystansu maratońskiego!  Na starcie pojawiły się także osoby które ukończyły już zawody! Jak zabawa to zabawa - usłyszałem! Dziękuję  bardzo Im za to, podniosło to na duchu wszystkich startujących  nadając, radosnego klimatu zabawy biegowej (widocznego  na zdjęciach).

Zabawa, zabawą ale nutka rywalizacji była „grana" przez cały dystans! Sebastian CYBULA, Bartłomiej GASPARSKI oraz Sławomir ŚWIDERSKI nadawali rytm nutce rywalizacji nie   Pierwsza z Pań, CISEK Mariola z KB Galeria Warszawa przybiegła na 16 pozycji z czasem  00:28:14. Jakoś tak szczęśliwie się zdarzyło kilka razy podczas  ostatniego biegu że wiele osób miało taki sam czas na mecie! Zawody zespołowe?  Nie...to po prostu radość wszystkich rozpierała...że za tydzień pośpią w niedziele w domu a nie będą musieli jechać w słocie i zimnie  na Bemowo!

Tak na metę radośnie wbiegli gen.dyw.rez.Roman POLKO, Adrian POLKO, Katarzyna ŻUREK, Aleksandra CHLUDZIŃSKA i mjr Mioduszewski MARIUSZ.

Po  biegu, krótki odpoczynek i uroczystość zakończenia ZiMaRa na hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego WAT.  Wśród zaproszonych gości był Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen.bryg. Zygmunt MIERCZYK, dowódca Batalionu Szkolnego ppłk. Ryszard SALA oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego WAT   płk. rez. Saturnin PRZYBYLSKI  którzy wręczali uczestnikom zdobyte medale, dyplomy i symboliczne nagrody zwycięzcą!

Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Marcin KRYSIK z klubu  AZS WAT Warszawa, za nim na podium stanął Sławomir Świderki z Okuniewa zajmując drugie miejsce.  Na trzecim miejscu znalazł się Robert STYKOWSKI z klubu Art Profi. Wśród Pań pierwsza do mety Zimowego Maratonu na Raty przybiegła studentka Wojskowej Akademii Technicznej  Aleksandra PASZKOWSKA wyprzedzając podczas rywalizacji  na trasie Annę BĘBENEK z Jeziorzan oraz Ulę NIEDZIELSKĄ z AZS WAT  Warszawa.

Bardzo miłym akcentem ZiMnaRa było jego promowanie na UKRAINIE w miejscowości  Zaporoże! Dzięki Olenie BABENKO, która dwa pierwsze  etapy przebiegła w Warszawie,  a pozostałe razem z wami już u siebie w domu uzyskując czas 03:09:17! Specjalna nagrodę od Prezesa WKB META Lubliniec w jej imieniu odebrał uczestnik Warszawskiej edycji ZiMnaRa Pan Leszek POŁAWSKI.

Komendant Akademii  Pan gen. bryg. Zygmunt MIERCZYK został wyróżniony przez zawodników Wojskowego Klubu Biegacza „META" z Lublińca okolicznościową statuetką oraz specjalnym medalem ZiMnaRa za patronat nad III Warszawska edycja zawodów. Jednocześnie wręczono Komendantowi dyplom dla Wojskowej Akademii Technicznej za zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej  zawodów „Lubliniecki Szlem" w skład których weszły  zawody rozgrywane w Lublińcu: Katorżnik, Nóż Komandosa oraz Maraton Komandosa.

Prócz wyróżnień indywidualnych  zostały jeszcze wyróżnione dwie „sfery" zawodów tzn. statuetką została wyróżniona „Najszybsza  rodzina" ZiMnaRa oraz „Najliczniejsza startująca drużyna". Pierwsze wyróżnienie przypadło rodzinie POLKO gdzie Tata zmotywował Syna do walki na trasie (Adrian wyprzedził Tatę w klasyfikacji końcowej o 1sek.). Najliczniejszą drużyną uczestniczących przez 8 tygodni w zmaganiach na trasie została drużyna Art Profi z Warszawy.

Na zakończeniu został rozstrzygnięty konkurs na nazwę drużyny Pań, które poznały się na ZiMnaRze, zaprzyjaźniły i biegały razem. Wygrała nazwa „Atomówki ZiMnaRa" a zwycięzcą został Robert JAGIELSKI  z Art Profi!  Od „Meciarzy" Panie otrzymały koszulki biegowe NeW line!

...a piękne kwiaty dla DORIS*...

Aby pamiętać  o tym że 7 odcinków dało nam dystans maratoński  jeden z zawodników Andrzej KARLAK  z KB GALERIA Warszawa postanowił w dniu zakończenia przebiec cały dystans od razu! Wystartował o godz.5.40 aby po 4 godzinach i 25  minutach zameldować się na mecie!

Prowadząc całą uroczystość miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie zawodników, na ekscytujące oczekiwanie na wyczytanie miejsca w ogólnej klasyfikacji!

Mam nadzieję że udało mi się zapewnić Wam wszystkim - startującym  miłą spokojną atmosferę! Dziękuje wszystkim jeszcze raz i mam nadzieję że będziecie pamiętać: bieganie to ZABAWA!