Marcin Janiszewski: Podczas 34. PKO Wrocław Maratonu organizator zapewnia uczestnikom 800 miejsc parkingowych na terenie pobliskich zakładów Volvo przy ulicy Mydlanej. Do dyspozycji maratończyków i ich bliskich będą parkingi numer 2 i numer 3. Swój pojazd można zaparkować bezpłatnie, od 5:00 do 17:00 w dniu biegu. Wjazd będzie odbywał się od ulicy Mydlanej, parking pozostanie niestrzeżony.

Uwaga! Na terenie Stadionu Olimpijskiego dostępne będą JEDYNIE MIEJSCA DLA ZAWODNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH z klasyfikacji zawodników poruszających się na wózkach inwalidzkich! Prosimy o wzięcie tej informacji pod uwagę podczas planowania podróży - zapraszamy na parking przy ulicy Mydlanej!

W pobliżu Stadionu Olimpijskiego znajdują się dodatkowo parkingi:
•    parking bezpłatny ogólnodostępny od ul. Mickiewicza (pojemność około 100 aut),
•    parking płatny przy Hali Stulecia - szczegóły na stronie www.parkinghalastulecia.pl.

Dla ułatwienia podajemy koordynaty GPS: 51°07'01.6"N  17°06'40.7"E lub 51.117104, 17.111317

Zalecany dojazd do ul. Mydlanej:
•    kierunek Warszawa, Poznań, Środa Śląska, A4 od Legnicy powinien kierowac się na Autostradową Obwodnicę Wrocławia i tam ze zjazdu "Pawłowice" na Łącznik Długołęka. Później należy kierować się do centrum Wrocławia. Mijając most przez rzekę Widawę, przed Centrum Handlowym Korona, należy kierować się w prawo i dalej ulicą Kowalską do Mydlanej.
•    jadący z autostrady A4 od strony Opola pownini skorzystać ze zjazdu Strzelin/Wrocław Wschód. Dalej drogą wojewódzką 395 należy kierować się do Wrocławia do wjazdu na Wschodnią Obwodnicę Wrocławia. Z obwodnicy dojadą Państwo do drogi wojewódzkiej 455.
•    kierujący z Oleśnicy mijając most przez rzekę Widawę, przed Centrum Handlowym Korona, należy kierować się w prawo i dalej ulicą Kowalską do Mydlanej.
•    kierunek z Oławy, Jelcza Laskowic, Brzegu poruszać powinien się drogą wojewódzką 455 i z ulicy Swojczyckiej wjechać w ul. Mydlaną.
 
 
 
 
{moscomment}