Strona maratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski
 
 
Marcin Janiszewski: Nagrody finansowe za pierwsze dziesięć miejsc w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet (nawet 10 000 zł), nagrody pieniężne dla czołowych zawodników w kategorii obywateli Rzeczpospolitej Polskiej i rywalizacji sportowców na handbike’ach (wózkach inwalidzkich z napędem pośrednim), premie za pobicie rekordu trasy, nagrody rzeczowe dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych oraz Mistrzostw Polski Nauczycieli w Maratonie i Mistrzostw Polski Solidarności w Maratonie – to tylko niektóre z gratyfikacji czekających na najlepszych spośród wrocławskich maratończyków. W sumie pula samych nagród finansowych w 34. PKO Wrocław maratonie to prawie 190 000 zł! Najszybszy z zawodników może otrzymać maksymalnie nawet 35 000 zł.

Żeby otrzymać atrakcyjną nagrodę nie trzeba być jednak jednym z najszybszych – wśród wszystkich zawodników, którzy pojawią się na mecie maratonu zostaną rozlosowane nagrody loterii - samochód Toyota Aygo oraz tablety Lenovo Tab 2. Po raz kolejny uczestnicy loterii nie będą musieli pojawić się podczas losowania – dzięki temu będą mieli możliwość wcześniejszego powrotu do domów i regeneracji.

Łącznie pula nagród to prawie ćwierć miliona złotych – mówi Mieczysław Szynkarowski, Dyrektor Sportowy Wrocław Maratonu. Wiadomo, że najlepsi ze startujących na królewskim dystansie zasługują na odpowiednie profity z tego tytułu, ale co roku staramy się także doceniać trud pozostałych biegaczy. Stąd nagrody w poszczególnych  klasyfikacjach i loterii – tam każdy może zostać zwycięzcą.

Dokładne informacje na temat nagród znajdują się w Regulaminie 34. PKO Wrocław Maratonu oraz Regulaminie Loterii, który ukaże się niebawem. 

 

{moscomment}