Marcin Janiszewski: Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. Zeszłoroczne medale 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu tworzyły Krasnal i jego „domek”. Trofea te zostały ogłoszone najpiękniejszymi medalami biegowymi w kraju w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl. W czterech najbliższych biegach, w 2016 i 2017r. (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. Wrocław Maraton) zawodnicy otrzymają miniatury ważnych wrocławskich budynków. Wszystkie cztery bryły będzie można później umieścić we właściwych miejscach na pamiątkowej paterze (nagrodzie dodatkowej za ukończenie kompletu tras) przedstawiającej uproszczone zarysy granic Wrocławia.

Trofeum, które otrzymają zawodnicy na mecie najbliższego półmaratonu to trójwymiarowa miniatura gmachu Narodowego Forum Muzyki. Tegoroczna impreza jest wyjątkowo „muzyczna”, w związku z Europejską Stolicą Kultury, której funkcje pełni nasze miasto – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu. Podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu usłyszymy dźwięki muzyki klasycznej – przeznaczone nie tylko dla biegaczy, ale i dla kibiców – stąd między innymi użycie gmachu NFM. Przypomnijmy, w kilku lokalizacjach przy trasie pojawią się kilkuosobowe zespoły, grające na żywo muzykę klasyczną.

Dla osób, które ukończą 34. Wrocław Maraton przygotowano miniaturę Hali Stulecia – obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hala Stulecia to nie tylko centrum wystawowe, czy arena sportowa. To wysokiej klasy zabytek architektoniczny, przypominający jednocześnie o bogatej i niejednokrotnie trudnej, wielokulturowej historii Stolicy Dolnego Śląska. Bez wątpienia możemy Halę nazwać jedną z wizytówek miasta – dodaje Dyrektor Gęstwa.

Budynki, których miniatury będą pełnić rolę nagród za udział w przyszłorocznych imprezach pozostają niespodzianką. Na pewno będą przedstawiać miejsca ważne i charakterystyczne dla Wrocławia.
 
Kliknij w obrazek by zobaczyć medal w trójwymiarze
 
 
 
 
 

{moscomment}