Marcin Janiszewski: 9000 numerów nadanych w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, czyli prawie 100 dziennie - w tak zawrotnym tempie rozeszły się pakiety startowe 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W związku z ogromnym zainteresowaniem i bardzo dużą liczbą zapytań o możliwość udziału w biegu, organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie limitu uczestników o kolejny tysiąc. 18 czerwca na starcie półmaratonu stanie okrągłe 10 000 osób!

Wiemy, że Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowa impreza, ciesząca się w środowisku biegowym doskonałą opinią, więc spodziewaliśmy się, że bardzo wiele osób będzie chciało wystartować w Stolicy Dolnego Śląska – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Półmaratonu. Mimo to, błyskawiczna sprzedaż wszystkich miejsc 2,5 miesiąca przed startem mile zaskoczyła nawet nas. Widząc, że zapotrzebowanie na nasze pakiety wciąż jest duże, zdecydowaliśmy się przygotować na przyjęcie dodatkowych biegaczy.

W związku z powiększeniem liczby uczestników, organizatorzy musieli zapewnić dodatkowe zabezpieczenie – między innymi zwiększyć ilość medali, koszulek, napojów i posiłków na trasie, zadbać o wielkość poszczególnych stref startowych, zapewnić odpowiednią ilość sanitariuszy, wolontariuszy i nie tylko.

Mogłoby się wydawać, że to „tylko” dodatkowy tysiąc osób przy dotychczasowych dziewięciu tysiącach – niestety to nie takie proste – tłumaczy Mieczysław Szynkarowski, Dyrektor Sportowy Wrocław Maratonu. Zwiększenie limitu, to nie tylko wydrukowanie kolejnych numerów startowych, a poważne wyzwanie. Tak naprawdę „dołożenie” tysiąca pakietów wymaga pracy porównywalnej z organizacją kolejnego, choć dużo mniejszego, biegu. Potrzebowaliśmy na to trochę czasu, ale dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy w stu procentach gotowi na zaproszenie kolejnych pasjonatów! Nasi partnerzy także stanęli na wysokości zadania – to również dzięki ich wsparciu możemy powiększyć wrocławski półmaraton, za co serdecznie dziękujemy.

Dodatkowe zapisy ruszają 15. kwietnia o godzinie 10.00. Do udziału w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie można zgłaszać się tak, jak dotychczas: przez zakładkę „Zapisz się” na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl. Warunkiem otrzymania numeru startowego z dodatkowej puli jest wypełnienie formularza na stronie i dokonanie opłaty, zgodnie z nowym regulaminem. W przypadku liczby chętnych większej, niż założony limit, decyduje kolejność wykonania obu czynności niezbędnych do wzięcia udziału w biegu (wypełnienia formularza oraz dokonania opłaty).
 
 
 
{moscomment}