Strona maratonu
 Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski
 
 
Marcin Janiszewski: Firma ASICS została partnerem technicznym najważniejszych imprez biegowych we Wrocławiu. Japoński producent sprzętu sportowego wspierać będzie 4. PKO NOCNY WROCŁAW PÓŁMARATON ORAZ 34. PKO WROCŁAW MARATON.

Dla polskich biegaczy dwa dni w tegorocznym kalendarzu są szczególnie ważne. Już 18 czerwca startuje nocny 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, a jesienią, 11 września, odbędzie się 34. PKO Wrocław Maraton. Obie imprezy rokrocznie przyciągają tysiące zawodników. W 2015 roku w obu imprezach wzięło udział łącznie prawie 12 000 osób! Mimo pojawiającej się na rynku biegowym tendencji spadkowej, wrocławski maraton i półmaraton stale rosą – tylko na starcie 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu w tym roku pojawi się prawie 10 000 uczestników! Partnerem technicznym tych imprez została japońska firma ASICS, jeden z najważniejszych na świecie producentów sprzętu biegowego.

Bardzo cieszymy się z partnerstwa z firmą ASICS. To globalna marka, rozpoznawalna chyba na wszystkich kontynentach – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu. Japońskiemu producentowi udaję się już od lat docierać do sportowców i pasjonatów z odległych zakątków globu. My też chcemy podążać taką drogą i zapraszać biegaczy z całego Świata. W tym roku spodziewamy się uczestników z prawie 30 krajów z 5 różnych kontynentów – na pewno nie chcemy na tym poprzestać.

Aby dokładnie poznać filozofię i japońską kulturę firmy ASICS, należy cofnąć się do jej początków. W 1949 roku Pan Kihachiro Onitsuka zdecydował, że sport jest najlepszym sposobem na pokazanie młodym ludziom nowych perspektyw do życia. Przez lata produkty ASICS powstawały w oparciu o łaciński akronim ukryty w jej nazwie: Anima Sana In Corpore Sano, co w tłumaczeniu oznacza: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Podstawowym elementem rozwoju ASICS było przekonanie Pana Onitsuki, że aktywność fizyczna przyczynia się do zdrowszego ciała oraz, które jest kolebką zdrowszego ducha. Ta filozofia jest podstawą do badań ASICS i wszystkiego czego dokonała - od produktów aż po aktywne wspieranie sportowców.

Na polskim rynku ASICS kojarzony jest przede wszystkim z asortymentem biegowym. Bardzo innowacyjne podejście marki do tworzenia nowych produktów przekłada się na najbardziej komfortowe i bezpieczne rozwiązania. Piękna i bogata historia tworzy się każdego dnia w Instytucie Nauki Sportu w Kobe, gdzie ponad 200 inżynierów sportu pracuje nad udoskonalaniem asortymentu ASICS.

W trakcie obydwu wrocławskich imprez ASICS będzie obecny jako Partner Techniczny. ASICS ufunduje nagrody dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych oraz wspierać będzie konkursy organizowanie w trakcie trwania imprez.
 
 

{moscomment}