Strona maratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski

Magdalena Krause-Pietkiewicz:Drodzy Biegacze! 13 września o godz. 9.00 na wrocławskie ulice wybiegnie 33. PKO Wrocław Maraton. Chciałbym gorąco zaprosić Państwa do udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego warto z nami biegać? Wrocław ma jedną z najpiękniejszych tras maratońskich. Prowadzi ona szlakiem najciekawszych wrocławskich zabytków. Po drodze mijamy Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Halę Targową i Ostrów Tumski. W dodatku jest ona płaska, co sprzyja osiąganiu świetnych wyników. Co ważne, na trasie nie brakuje grup muzycznych. Wrocławianie zawsze głośno i serdecznie witają maratończyków w swoim mieście. Dla naszych uczestników przygotowaliśmy unikatowy medal, złożony z dwóch części. Domek dla krasnala już czeka na tych, którzy przyjadą do nas we wrześniu.

Biegacze chętnie wybierają Wrocław, bo tu czuje się atmosferę wielkiego sportowego święta, jak również rodzinny klimat. Bieg maratoński w stolicy Dolnego Śląska przyciąga ludzi, bo każda edycja jest inna, niezwykła i niezapomniana. A ponadto bieganie łączymy z niesieniem pomocy podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. I w tym roku wraz z maratończykami na wrocławskie ulice wyruszą uczestnicy sztafety charytatywnej „Bieg po Nadzieję”. Będziemy również pomagać podopiecznym Fundacji PKO Banku Polskiego oraz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Do uczestnictwa w wielkim święcie biegania zapraszam wszystkich sympatyków sportu. Nasz program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oprócz biegu głównego na dystansie 42 km i 195 m, na Stadionie Olimpijskim odbędzie się mnóstwo imprez towarzyszących. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w Panelu Dyskusyjnym z udziałem wysokiej klasy ekspertów. Rodzinom proponujemy „PKO Bieg Rodzinny – Mila Olimpijska”. W tym roku spodziewamy się 3500 chętnych. Moc atrakcji czeka na młodszych i starszych w Miasteczku Maratońskim. Gry i zabawy przygotowują dla nich nasi partnerzy. Dla kibiców mamy konkurs na najlepszy doping na trasie maratonu.

Liczę, że docenicie Państwo atuty Wrocław Maratonu i przyjedziecie do stolicy Dolnego Śląska, aby dotrzymać kroku wrocławskim krasnalom. Do zobaczenia na starcie.  

Ze sportowym pozdrowieniem

Wojciech Gęstwa
Dyrektor Wrocław Maratonu
 
 
 
 
{moscomment}