WYNIKI

Wojtek Szota: 26.Wrocław Maraton rozegrany został na nowej trasie. Sądząc po wynikach i wypowiedziach uczestników jest ona o wiele trudniejsza od poprzedniej. Tylko 31 osób - w tym jedna kobieta - złamało barierę 3 godzin. Maraton ukończyło 1042 z 1115 startujących. Ton rywalizacji nadawali Kenijczycy pochodzący z plemienia Kalenji: Cheserek i Rotich. Przez długi czas, do 25 kilometra, towarzyszył im Jarosław Janicki. Końcówka należała do Wilfreda Cheserek, który wbiegł samotnie na metę w czasie 2:19:51. Drugi był słabnący na ostatnich kilometrach Richard Rotich. Na trzecim miejscu jako najlepszy z Polaków uplasował się Jarosław Janicki, któremu zabrakło dystansu aby dopaść Roticha. Jednym z bohaterów był Marian Czerski - aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, który uplasował się na 10-tym miejscu z wynikiem 2:47:23.

Na czwartym miejscu dobiegł najlepszy Wrocławianin Tomasz Kobczyk. Wśród pań również świetnie zaprezentowała się Wrocławianka - Barbara Twardochleb, której czas 2:57:18, dał zwycięstwo. Druga była znana zwłaszcza warszawskim biegaczom Katarzyna Panejko-Wanat, a trzecia debiutantka Antonina Rychter.

Zanim najlepsi biegacze osiągnęli metę, finiszowali wózkarze. Najlepszy okazał się bohater maratonu bostońskiego - Arkadiusz Skrzypiński. Na pokonanie trasy potrzebował 1:22:02. Drugie miejsce przypadło bardzo utytułowanemu, 53-letniemu Bogdanowi Królowi, który zwyciężał m.in. w Nowym Jorku w 2001 i 2003 przyjmując gratulacje osobiście od burmistrza Rudolpha Giuliani.

Rekord trasy wynoszący 2:13:38 nie został oczywiście pobity, a przewidziany jako nagroda za ten wyczyn - Chavrolet Aveo - rozlosowano wśród uczestników maratonu. Tym samym triumfator zainkasował tylko regulaminowe 11 tys. złotych. Sylwester Niebudek - menedżer Kenijczyków, ponoć obiecał, że za rok przyjedzie z takich zawodnikami, którzy bez problemu rozprawią się ze starym rekordem.

...a w maratonczyku.pl. debiutuje, prezentujący bardzo wysoki poziom, kolejny fotoreporter - Paweł Szotek.