Dział poświęcony imprezom Wrocław Maraton i Półmaraton
   
Magdalena Krause-Pietkiewicz:Pracownicy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław oraz uczestnicy programu „I Ty możesz zostać maratończykiem” dołączyli do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum i codziennie „zbierają energię” dla Wrocławia, aby uzbierać jak największą kwotę dla Fundacji „Dobry Cel”. Co ważne, każdy może im pomóc. Udział w programie charytatywnym HDEF jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej w obsłudze aplikacji mobilnej.
Na czym polega akcja?
Inicjatywa pozwala na wspieranie potrzebujących poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Odbywa się ona we Wrocławiu, ale i też w czterech innych polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku i Zabrzu. Akcja ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.
 
Dla kogo „zbieramy energię”?

We Wrocławiu środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Fundacji „Dobry Cel”, która wspiera osoby niepełnosprawne. Fundusze zgromadzone dzięki akcji Honorowy Dawca Energii Fortum zostaną przeznaczone na współrealizowany przez fundację „Projekt rowerowy”, jak również na działania w obszarze promocji aktywności sportowej, zawodowej i edukacyjnej wśród osób z niepełnosprawnością.

Jak używać aplikacji?
1.    Ściągnij aplikację ze sklepu Google Play, App Store lub Windows Store.
2.    Zainstaluj aplikację w swoim telefonie.
3.    Zarejestruj się przez e-mail lub Facebooka. Jeśli używasz popularnych programów służących do mierzenia aktywności fizycznej, zsynchronizuj je z aplikacją HDEF
i automatycznie przeliczaj zapisywane w nich kilometry na energię.
4.    Wybierz miasto, dla którego chcesz „zbierać energię”.
5.    Wybierz rodzaj aktywności i rozpocznij trening.
6.    Sprawdź swój wynik w podsumowaniu aktywności i miejsce w rankingu miast.
7.    Podziel się wynikiem na Facebooku, jeśli chcesz.
8.    Zbieraj watogodziny i osiągaj coraz wyższe poziomy zaawansowania.

Tegoroczna edycja programu Honorowy Dawca Energii Fortum potrwa do 30 września br. Ważne jest to, że nie tylko mieszkańcy pięciu wymienionych miast mogą ruszać się
i pomagać – wszyscy mogą się przyłączyć – muszą tylko wybrać miasto, które chcą wspierać.

{moscomment}