Wrocław biega
Strona maratonu
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Maraton i półmaraton zyskały sponsora tytularnego oraz sponsora technicznego – to najważniejsza informacja przekazana przez organizatorów wrocławskich biegów podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Hotelu InVite.

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym wrocławskich biegów. Największe imprezy biegowe na Dolnym Śląsku otrzymują brzmienie: 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 33. PKO Wrocław Maraton. Warto dodać, że PKO BP w roli sponsora tytularnegu biegu debiutuje we Wrocławiu.

Po raz pierwszy w historii biegów do grona sponsorów dołącza sponsor techniczny. Wrocławskie biegi łączą siły z polską marką – firmą Brubeck, która przygotowała specjalne koszulki dedykowane uczestnikom 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i 33. PKO Wrocław Maratonu.

Podczas konferencji dyrektor Wojciech Gęstwa przedstawił także strategię rozwoju obu biegów.

Materiały konferencyjne poniżej.
 
Konferencja prasowa
nt. 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
i 33. PKO Wrocław Maratonu


Wrocławskie biegi zyskują sponsora tytularnego oraz sponsora technicznego


PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym wrocławskich biegów. Największe imprezy biegowe na Dolnym Śląsku zyskują brzmienie: 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
i 33. PKO Wrocław Maraton. 

Po raz pierwszy w historii biegów do grona sponsorów dołącza sponsor techniczny. Wrocławskie biegi łączą siły z polską marką – firmą Brubeck, która przygotowała specjalne koszulki dedykowane uczestnikom 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu
i 33. PKO Wrocław Maratonu.

Co, gdzie, kiedy?
Przypomnijmy, że 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca
o godz. 21.00. Natomiast 33. PKO Wrocław Maraton 13 września o godz. 9.00. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego. Aby zapewnić sportowcom wygodę i komfort, miasteczko biegowe przeniesiono na tereny należące do Akademii Wychowania Fizycznego.

Półmaraton i maraton rosną w siłę. Do tej pory do maratonu zgłosiło się ponad 1300 osób, a do półmaratonu 2200 biegaczy. W półmaratonie może wziąć udział maksymalnie 7 tys. zawodników, a w maratonie 6 tys. 

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków wynosi 50 zł, dla pozostałych zawodników
- 60 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków to 70 zł, dla pozostałych zawodników - 90 zł. Seniorzy (60 lat i więcej)
za pakiet startowy płacą tylko 1 zł. 

Nowa trasa, klasyfikacje i medale
Nowa trasa ma być szybsza i łatwiejsza dla zawodników. Nitkę poprowadzono tak, aby trasa nie straciła na swojej atrakcyjności. Biegacze nadal będą mogli podziwiać najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu.

Długodystansowcy na swojej trasie mają aż 8 mostów. W dniu zawodów na wrocławskich mostach będą odbywały się różne aktywności twórcze, a to wszystko za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizatorzy półmaratonu i koordynatorzy wspomnianego projektu szykują niespodzianki dla biegaczy. Można się spodziewać „cudów”, ponieważ za organizację święta mostów
we Wrocławiu odpowiada wybitny reżyser Chris Baldwin.

W tym roku grono obdarowanych nagrodami finansowymi się powiększy, ponieważ zarówno w maratonie, jak i w półmaratonie zostaną wprowadzone nowe klasyfikacje: dla najlepszych polskich biegaczy, biegaczek oraz wspólna klasyfikacja dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

Nagrody finansowe
Najlepsza Polka i najlepszy Polak w półmaratonie
I miejsce – 3 000 zł
II miejsce – 2 500 zł
III miejsce – 2 000 zł
IV miejsce – 1 500 zł
V miejsce – 1 000 zł

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w maratonie
I miejsce – 5 000 zł
II miejsce – 4 000 zł
III miejsce – 3 000 zł
IV miejsce – 2 000 zł
V miejsce – 1 000 zł

Dużą atrakcją dla uczestników obu biegów będzie składanka medali, czyli połączone dwa medale. Wiadomo już, że medal na półmaraton będzie miał kształt krasnala.

Półmaraton i maraton budują wokół siebie społeczność


Wroclaw Marathon Team to próba stworzenia grupy biegaczy i pasjonatów, którzy będą reprezentowali swoje miasto, Wrocław Maraton oraz Nocny Wrocław Półmaraton na innych biegach organizowanych w Polsce i na świecie. Nowy projekt ma na celu integrację wrocławskiego środowiska biegowego i jego współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Partnerzy biegowi: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Fundacja Wroactiv, Trenuj z Nami, Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice.

Program „I Ty możesz zostać maratończykiem” już po raz siódmy

Start programu 8 marca o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. W tym roku w zajęciach będą mogli uczestniczyć zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze. Poza tym uczestnicy sami będą mogli wybrać miejsce, gdzie chcą trenować.
Treningi
Realizator: MCS Wrocław
Miejsce: Stadion Olimpijski
Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00
Realizator: Trenuj z Nami
Miejsce: park Grabiszyński
Termin: wtorek, godz. 18.30 i czwartek, godz. 18.30
Realizator: Fundacja Wroactiv
Miejsce: park Zachodni
Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00
Realizator: Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice
Miejsce: Oława, park Miejski
Termin: wtorek, godz. 17.00 i czwartek, godz. 17.00
Na uczestników akcji ITMZM czeka pakiet korzyści, czyli specjalne oferty przygotowane przez partnerów programu.

Kalendarz imprez biegowych organizowanych przez MCS Wrocław


Bieg kontrolny ITMZM (5 km), 8 marca, park Szczytnicki
Impreza biegowa pod szyldem „Cała Polska Biega”, maj 2015, Stadion Olimpijski
3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, 20 czerwca, start i meta – Stadion Olimpijski
Bieg Mila Szkolna, 20 czerwca, start i meta – Stadion Olimpijski
Bieg kontrolny ITMZM (30 km), 9 sierpnia, park Szczytnicki
33. PKO Wrocław Maraton, 13 września, start i meta – Stadion Olimpijski
Mila Olimpijska, 13 września, start i meta – Stadion Olimpijski

Nasze strony internetowe
www.wroclawmaraton.pl
www.pol.wroclawmaraton.pl
www.wroclawmarathonteam.pl
 
 

{moscomment}