Wrocław biega
Strona maratonu

Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom 

Magdalena Krause-Pietkiewicz: 8 marca startuje 7. edycja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”, którego celem jest przygotowanie wszystkich chętnych do startów w dwóch wielkich imprezach biegowych - 3. Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 33. Wrocław Maratonie. Już można zapisywać się do udziału w treningach.

Na uczestników programu czekają nowości i atrakcje. - W tym roku w zajęciach będą mogli uczestniczyć zarówno amatorzy,  jak i doświadczeni biegacze. Jest to z pewnością największa nowość projektu – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Poza tym biegacze sami będą mogli wybrać miejsce, gdzie chcą trenować. Zajęcia będą bowiem prowadzone na Stadionie Olimpijskim, w parku Grabiszyńskim oraz w parku Zachodnim.

- Dla uczestników szykujemy atrakcyjny pakiet korzyści. Są to specjalne oferty przygotowane przez partnerów programu – dodaje dyrektor Gęstwa. Szczegółowe informacje w zakładce ITMZM na www.pol.wroclawmaraton.pl i www.wroclawmaraton.pl.

Start programu 8 marca o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Cykl treningowy obejmuje przygotowania do półmaratonu i maratonu. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów biegów długich będą uczyć się technik biegania, a także pracować nad wytrzymałością oraz kondycją. Poznają także smak sportowej rywalizacji podczas kontrolnych biegów oraz masowych imprez biegowych. Warto dodać, że na treningach pojawią się mistrzowie Polski w biegach długodystansowych – Sylwia Ejdys-Tomaszewska i Arkadiusz Gardzielewski.

Partnerami akcji są: Fundacja Wroactiv, Trenuj z Nami oraz Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice.

Informacje o programie

Czas trwania programu
Od 8 marca do 31 października 2015 r.
Treningi
Realizator: MCS Wrocław
Miejsce: Stadion Olimpijski
Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00
Realizator: Trenuj z Nami
Miejsce: park Grabiszyński
Termin: wtorek, godz. 18.30 i czwartek, godz. 18.30

Realizator: Fundacja Wroactiv
Miejsce: park Zachodni
Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00
Warunki uczestnictwa w programie
Warunkiem zapisania się do programu jest wypełnienie i dostarczenie organizatorom formularza zgłoszeniowego oraz ankiety uczestnika. Koszt udziału w całym cyklu to 100 zł.
Zapisy
Zgłoszenia do programu przyjmowane są:
•    w siedzibie organizatora – MCS Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski), w biurze Działu Sportu Dzieci i Młodzieży, w godz. 7.00-15.00, wejście B, pokój nr 35 i 55,
•    drogą elektroniczną po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i przesłaniu skanu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
•    przed pierwszym treningiem u koordynatora programu – Pawła Szweda.

3. Nocny Wrocław Półmaraton rozpocznie się 20 czerwca o godz. 21.00. Natomiast
13 września o godz. 9.00 na trasę wyruszą uczestnicy 33. Wrocław Maratonu. Start i meta zawodów usytuowane są na Stadionie Olimpijskim.  

Organizatorem imprez biegowych jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym: PKO Bank Polski.   
 
 
 
 
 
{moscomment}