Dział poświęcony imprezom 


Wojciech Gęstwa, Dyrektor Półmaratonu i Maratonu Wrocławskiego.

Drodzy Biegacze!

Wojciech Gęstwa: Mam dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków biegania. Już 8 marca rusza kolejna edycja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem” i to w dodatku w nowej formule.

W tym roku do wspólnego biegania zapraszamy zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i tych, którzy są doświadczonymi biegaczami.

Długo szukałem odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Grałem w siatkówkę, tenisa, ale dopiero bieganie dało mi spełnienie. A wszystko zaczęło się od udziału w pierwszej edycji programu ITMZM. Dzięki pracy z naszym trenerem Tomaszem Sobczykiem, znakomitym maratończykiem, nauczyłem się, że bieganie to ciężka robota, która wymaga systematyczności i pokory. No i też wsłuchania się w siebie, w swój organizm. Spieszę wyjaśnić, że, oprócz wielkiego wysiłku, jest i druga – jaśniejsza strona biegania. Każda osiągnięta meta to szaleństwo radości, ogromna satysfakcja, poczucie siły i wiara, że wszystko w życiu jest możliwe. Dla takich doznań warto żyć…

Dziś jako doświadczony biegacz i jako główny organizator wrocławskiego półmaratonu oraz maratonu gorąco zapraszam Państwa do uczestnictwa w naszym projekcie biegowym. Dla mnie okazał się on bardzo szczęśliwy. Znalazłem pasję, która idealnie łączy moje życie osobiste z zawodowym.

„I Ty możesz zostać maratończykiem” rozpoczynamy 8 marca o godz. 9.00. Stadion Olimpijski, park Grabiszyński i park Zachodni – to miejsca, gdzie będziemy trenować pod okiem specjalistów. Na koniec mam dla Państwa kilka dobrych rad – zacznijmy spokojnie od marszobiegu, potem wydłużajmy dystans, utrzymujmy własne tempo biegu i nie ścigajmy się z innymi. No i uśmiechajmy się do ludzi, słońca, drzew… Bieganie w grupie daje dużo radości i świetnie motywuje do działania. Jeśli teraz zastanawiacie się, czy dacie radę, to ja Wam odpowiadam – tak dacie… i będziecie bardzo szczęśliwi. Do zobaczenia na trasie…

Ze sportowym pozdrowieniem
Wojciech Gęstwa
Absolwent pierwszej edycji ITMZM i Dyrektor Wrocław Maratonu
 
 
 
 
{moscomment}