Strona zawodów - Maraton Wrocław
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton
Regulamin - Maraton

Relacja 2013
FOTORELACJA 2013
 
 

Transmisja zawodów w Internecie

Nowością podczas tegorocznej edycji maratonu będzie transmisja zawodów w Internecie.  14 września aż 9 kamer (4 na Stadionie Olimpijskim i 5 na trasie) będzie zapisywać obraz na żywo. Relacja rozpocznie się już o godz. 8.30 i potrwa do godz. 16.00. Przekaz będzie dostępny na www.wroclawmaraton.pl i www.sportgame.com.pl. Na stadionie stanie Studio Maratońskie, do którego zapraszani będą specjalni goście. Będą oni komentować najważniejsze wydarzenia dnia.

Maraton w TVP Wrocław

Zachęcamy do oglądania programu pt. Cały Wrocław Biega” na antenie TVP Wrocław. Program autorstwa redaktora Jakuba Mielczarka rozwija najciekawsze wątki związane z organizacją wrocławskiego maratonu. Cykl krótkich filmów prezentowany będzie do 12 września (od poniedziałku do piątku) na antenie TVP Wrocław o godz. 18.50 oraz na stronie Wroclaw.tvp.pl. Reportaż telewizyjny z 32. Wrocław Maratonu zaplanowano na 16 września.

Targi SPORT EXPO
Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą dla biegaczy. Podczas targów prezentowany będzie sprzęt do biegania, odzież, buty, a także odżywki. Targi będą czynne w sobotę, 13 września, w godz. 9.00-22.00. Natomiast w niedzielę, 14 września, w godz. 6.00-18.00. Organizatorem targów jest Agencja Reklamowa WIGOR.

Festyn „Rodzina z Maratończykiem”
Dla fanów biegania - zarówno tych dużych, jak i tych małych - organizatorzy przygotowali festyn rodzinny. W programie dla dzieci: zajęcia artystyczne, konkursy, gry i zabawy ruchowe. Wszystko to pod czujnym okiem profesjonalnego animatora. Będzie wesoło i w sportowym duchu.

Wystawa „Maratończycy”
Zdjęcia Janusza Wolniaka z 31. Wrocław Maratonu będzie można obejrzeć w dniach 12, 13, 14 września 2014 roku w holu Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF przy al. I. J. Paderewskiego 35. Wernisaż 13 września 2014 r. o godz. 15.30. Od 15 września wystawa będzie eksponowana w holu budynku MCS-u na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Akcje charytatywne
Już po raz kolejny organizatorzy wrocławskich biegów wesprą Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". W ramach maratonu odbędzie się sztafeta charytatywna „Bieg po Nadzieję”. Prowadzona będzie również kwesta na rzecz podopiecznych prof. Alicji Chybickiej. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci. Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do wsparcia akcji „Biegnij dla Nikodema”. Czteroletni Nikodem z Wrocławia urodził się ze złożoną wadą serca i potrzebuje kolejnej operacji serca. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis” z Lublina. Jeżeli do akcji włączy się przynajmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże kwotę 20 tys. zł.

Konkurs na kibicowanie
Dużą atrakcją maratonu będzie konkurs na kibicowanie. W konkursie mogą wziąć udział grupy złożone z 3 do 20 osób. Każda z grup musi mieć pełnoletniego przedstawiciela. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, który trwa do 10 września br., uczestnicy zgłaszają się do udziału w konkursie, wysyłając wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 11 września zostaną im przydzielone miejsca na trasie oraz numer startowy. Pierwszym zadaniem ekip jest wykonanie numeru. Drugim – oczywiście – gorący doping maratończyków w dniu 14 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 września o godz. 15.00. O wyborze nagrodzonych i wyróżnionych grup zadecydują zawodnicy, którzy po zakończeniu imprezy oddadzą głosy drogą internetową na jedną wybraną grupę. Na najlepsze ekipy czekają nagrody. Są nimi bony o określonej wartości do realizacji w wybranych sklepach muzycznych i sportowych.  

1.    miejsce – bon o wartości 2000 zł
2.    miejsce – bon o wartości 1500 zł
3.    miejsce – bon o wartości 1300 zł
4.    miejsce – bon o wartości 1000 zł
5.    miejsce – bon o wartości 900 zł
6.    miejsce – bon o wartości 800 zł
7.    miejsce – bon o wartości 700 zł
8.    miejsce – bon o wartości 700 zł
9.    miejsce – bon o wartości 600 zł
10.    miejsce – bon o wartości 500 zł

Badania lekarskie
W tym roku biegacze tuż przed zawodami będą mogli skorzystać z badań (morfologia krwi, EKG wraz z opisem) połączonych z konsultacją lekarza medycyny sportowej. Badania
w Międzywojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej będą wykonywane w następujących terminach:

12 września (piątek)  w godz. od 16.00 do 22.00,
13 września (sobota) w godz. od 9.30 do 22.00.

Koszt usług medycznych dla uczestników programu „Cały Wrocław Biega” wynosi 60 zł, dla pozostałych zawodników to 72 zł.

Tekst: Magdalena Krause-Pietkiewicz

 

{moscomment}