Strona zawodów - Maraton Wrocław
  Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton
  Regulamin - Maraton

Relacja 2013
FOTORELACJA 2013
Podsumowanie 2013 - Dyrektor Maratonu - Marek Danielak
 
 
Magdalena Krause-Pietkiewicz:14 września we Wrocławiu z pewnością będzie należał do sympatyków biegania. Na Stadionie Olimpijskim, oprócz biegu głównego na dystansie 42 km i 195 m, odbędą się dwa biegi towarzyszące – sztafeta charytatywna „Bieg po Nadzieję” oraz Bieg Rodzinny Śląska Wrocław.

Sztafeta charytatywna „Bieg po Nadzieję”

Już po raz czwarty z rzędu na wrocławskie ulice wyruszy sztafeta maratońska złożona z osób, które chcą pomóc podopiecznym Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania dystans ok. 1 km. Cała trasa będzie podzielona na 42 odcinki, oznakowane tablicami co 1 km. Uczestnikiem sztafety może zostać każdy, kto do 14 września bieżącego roku ukończy 18 lat i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Konieczna będzie też opłata startowa. Minimalna wysokość startowego to 200 zł. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na zakup kosztownych leków ratujących życie, zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Każdy z uczestników sztafety w podziękowaniu za pomoc i poświęcenie otrzyma pamiątkowy medal.

Bieg Rodzinny Śląska Wrocław

Rodzinne zmagania od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło 3 tys. osób. Amatorzy biegania, którzy wyruszą na trasę o godz. 9.15, mają do pokonania dystans 1609 m. Swój udział w biegu zapowiedzieli piłkarze Śląska Wrocław. Impreza ma charakter otwarty, liczy się udział, a nie wynik. Nagrodą za ukończenie biegu będzie zaproszenie na mecz ligowy naszej drużyny piłkarskiej. Każdy
z uczestników otrzyma też pamiątkową koszulkę. Zapisy do biegu zostaną uruchomione 1 września. Więcej na ten temat można znaleźć na www.wroclawmaraton.pl.

 
 

{moscomment}