Dział poświęcony imprezom
Strona zawodów - Półmaraton Wrocław
Regulamin - Półmaraton
 
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
PLAN TRASY
 
Magdalena Krause-Pietkiewicz: 1. Praca Sekretariatu Zawodów
13.06 – Hala Sportów Walki AWF Wrocław, w godz. 14.00-22.00
14.06 – Hala Sportów Walki AWF Wrocław, w godz. 9.00-20.00

2. Zapisy do 14 czerwca w Sekretariacie Zawodów. Opłata startowa wynosi 60 zł. Forma płatności – przelew na konto bankowe MCS-u (numer rachunku w regulaminie).

3. Weryfikacja w dniach od 13 do 14 czerwca w godzinach pracy Sekretariatu Zawodów.
Podczas weryfikacji zawodnicy muszą:
•    posiadać dowód tożsamości,
•    podpisać oświadczenie,
•    pokwitować odebranie pakietu startowego.

4. Start: 14 czerwca o godz. 21.00 ze Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy muszą się zgłosić na start w godz. 20.30-20.45. Uczestnicy ustawiają się wg kolejności – z przodu elita (zawodnicy z numerami od 1 do 100), a za nimi pozostali w strefach startowych.

5. Pakiet startowy:
•    profesjonalna koszulka do biegania,
•    gąbka,
•    program imprezy,
•    napój izotoniczny ISO FRESH,
•    chrupki kuleczki,
•    chrupki baton,
•    cukier Królewski – 2 saszetki,
•    torba z logo,
•    latarka LED,
•    świetlik bransoletka,
•    maść rozgrzewająca HiGeen,
•    „Runner’s World”,
•    kupon na darmową godzinę do Aquaparku.

6. Trasa ma atest PZLA, biegacze mają do pokonania jedną pętlę ulicami Wrocławia.
Główne ulice:
Start Stadion Olimpijski → al. Różyckiego → al. Kochanowskiego → mosty Jagiellońskie →
ul. Brucknera → skrzyżowanie Brucknera z Krzywoustego – nawrót → most Szczytnicki →
pl. Grunwaldzki → most Grunwaldzki → pl. Powstańców Warszawy → ul. Traugutta →
ul. Pułaskiego → ul. Piłsudskiego → Podwale → most Sikorskiego → ul. Jagiełły → most Mieszczański → ul. Dubois → pl. Bema → ul. Sienkiewicza → pl. Katedralny → most Tumski →ul. Św. Jadwigi → most Piaskowy → ul. Piaskowa → pl. Dominikański → ul. Traugutta →
pl. Powstańców Warszawy → most Grunwaldzki → pl. Grunwaldzki → most Szczytnicki →al. Różyckiego → Stadion Olimpijski Meta

Trasa, która liczy 21,0975 km, będzie miała oznaczone wszystkie kilometry (od 1 do 21 km). Punkty pomiaru czasu znajdą się na: starcie; 5; 10; 15; 18 kilometrze oraz na mecie. Natomiast punkty odżywiania staną na: 6, 12 i 18 kilometrze. Za nimi będą znajdowały się punkty medyczne oraz toalety.

7. Główne nagrody rzeczowe do rozlosowania wśród tych zawodników, którzy dobiegną do mety: samochód osobowy FORD KA, 20 tabletów. Losowanie nagród o godz. 00:30.

8. Pomiar czasu
W 2. Nocnym Wrocław Półmaratonie pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik podczas weryfikacji otrzyma CHIP wbudowany w numer startowy. Pierwszych 50 zawodników będzie sklasyfikowanych według miejsca zajętego na mecie (czas brutto). 51 zawodnik i kolejni będą sklasyfikowani według faktycznie uzyskanego czasu przebiegnięcia półmaratonu (czas netto).

9. Szatnia i przechowalnia odzieży w dniu 14 czerwca będzie znajdowała się na Stadionie Olimpijskim w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław i będzie przyjmowała do depozytu rzeczy osobiste zawodników zapakowane do worków (dostarczonych przez organizatora przy weryfikacji). Przebieralnie i przechowalnia będą czynne bez przerwy w dniu 14 czerwca od godz. 17.00 do 15 czerwca do godz. 1.00. Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego.

10. Umywalki z zimną wodą i toalety będą znajdowały się w dniu 14 czerwca na Stadionie Olimpijskim obok startu i mety. Przebieralnie, toalety, natryski z ciepłą wodą będą udostępnione w dniu 14 czerwca w godz. od 18.00 do 15 czerwca do godz. 1.00 w Hali Wielofunkcyjnej AWF Wrocław na Stadionie Olimpijskim.

11. Pacemakerzy poprowadzą zawodników na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00, 2:10.

12. Parkingi
Na terenie Stadionu Olimpijskiego będzie znajdować się 1500 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Ze względu na prace przygotowawcze związane ze startem 2. Nocnego Wrocław Półmaratonu jedyny możliwy wjazd na obiekt będzie od strony ul. A. Mickiewicza. Wjazd na Stadion Olimpijski 14 czerwca będzie możliwy od godz. 7.00. Przy ul. A. Mickiewicza znajdują się również ogólnodostępne parkingi.

13. Komunikacja miejska
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i podmiejską za okazaniem numeru startowego w dniach od 14 do 15 czerwca.

14. Półmaraton w Internecie na żywo
Po raz pierwszy w historii wrocławskich biegów będzie można oglądać zmagania biegaczy w sieci. Cztery kamery na Stadionie Olimpijskim i dwie kamery na trasie będą śledzić rywalizację półmaratończyków. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.00. Wydarzenie będzie komentował Roman Toboła. Relacja na www.pol.wroclawmaraton.pl.

15. Badania lekarskie
W tym roku biegacze tuż przed zawodami będą mogli skorzystać z badań (morfologia krwi, EKG wraz z opisem) połączonych z konsultacją lekarza medycyny sportowej. Badania w Międzywojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej będą wykonywane w następujących terminach:
13 czerwca (piątek)  w godz. od 10.00 do 16.00,
14 czerwca (sobota) w godz. od 9.00 do 18.00.
Koszt usług medycznych to 60 zł.


16. Targi SPORT EXPO
Wśród imprez towarzyszących półmaratonowi są Targi SPORT EXPO. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą dla biegaczy. Podczas targów prezentowany będzie sprzęt do biegania, odzież, buty, a także odżywki.
Targi będą czynne w piątek, 13 czerwca, w godz. 14.00-22.00.
Natomiast w sobotę, 14 czerwca, w godz. 9.00-22.00.
Organizatorem targów jest Agencja Reklamowa WIGOR.

17. Wykłady znanych profesorów
W dniu zawodów o godz. 19.25 na estradzie pojawią się znani profesorowie - prof. dr hab. Piotr Ponikowski (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu) i prof. dr hab. Jan Chmura (AWF Wrocław), którzy opowiedzą o tym, jak przebiec półmaraton.

18. Akcje charytatywne
Już po raz kolejny organizatorzy wrocławskich biegów wesprą Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Podczas półmaratonu odbędzie się kwesta na rzecz podopiecznych prof. Alicji Chybickiej. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci.

Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do wsparcia akcji „Biegnij dla Darii i Oliwii”. Roczne bliźniaczki chorują na nieuleczalną chorobę genetyczną – miopatię. Każdy może pomóc dziewczynkom. Jeśli do akcji „Biegnę dla Darii i Oliwii” włączy się przynajmniej 40 biegaczy, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże rodzicom bliźniaczek darowiznę w wysokości 20 tys. zł. Deklaracje w postaci kartek -  identyfikatorów akcji z napisem „Biegnę dla Darii i Oliwii” będą rozdawane przed biegiem przy Sekretariacie Zawodów przez hostessy oraz pracowników Banku.

19. Biesiada przy ognisku
Zaraz po biegu na pergoli Stadionu Olimpijskiego zapłonie ognisko i rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do godz. 3.00. Do tańca będzie przygrywał zespół cygański ROMANI BACHT.
 
 
{moscomment}