To już ostatni dzwonek, aby zapisać się do programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. 10 maja organizatorzy projektu zamykają listę uczestników.

Przypomnijmy, że warunkiem zapisania się do programu jest wypełnienie i dostarczenie organizatorom formularza zgłoszeniowego oraz ankiety uczestnika. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie organizatora – MCS Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski), w biurze Działu Sportu Dzieci i Młodzieży, w godz. 7.00-15.00, wejście B, pokój nr 35 i 55 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można też zapisać się do programu przed treningiem u koordynatora – Pawła Szweda.

- Do tej pory do programu zgłosiło się aż 330 osób. Tak wysoka frekwencja bardzo nas cieszy, bo pokazuje, że uczestnicy mają do nas ogromne zaufanie. Nasi podopieczni trenują systematycznie dwa razy w tygodniu i robią duże postępy. Po miesiącu intensywnej pracy grupa początkująca biega już od 6 do 8 km. Z kolei najmocniejsi z łatwością pokonują dystanse do 16 km – mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.


Treningi odbywają się w niedziele o godz. 9.00 i we wtorki o godz. 18.00 na Stadionie Olimpijskim. Uczestników programu wyróżniają zielone koszulki, które otrzymali od partnera programu - firmy Fortum.

{moscomment}