Magdalena Krause-Pietkiewicz:  Organizatorzy 2. Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 32. Wrocław Maratonu obniżyli wpisowe na oba biegi. Nowe stawki pokrywają się z tymi, które obowiązywały w 2013 roku.

- Mamy dobrą wiadomość dla sympatyków wrocławskich biegów. W związku z tym, że udało nam się pozyskać dodatkowe środki na organizację półmaratonu i maratonu podjąłem decyzję o obniżeniu opłat startowych. Od 26 lutego obowiązują nowe stawki. Osoby, które już dokonały wpłat, otrzymają zwrot nadwyżki – mówi Marek Danielak, dyrektor półmaratonu i maratonu.

Przypomnijmy, że na oba biegi organizatorzy przygotowali po 7 tys. numerów startowych.  Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 22 kwietnia) dla Dolnoślązaków wynosi 40 zł, dla pozostałych zawodników - 50 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 maja) dla Dolnoślązaków to 60 zł, dla pozostałych zawodników - 80 zł. Z kolei ci, którzy zadeklarują udział w obu biegach będą musieli wyłożyć 90 zł (opłata do 31 maja). Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.

2. Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 14 czerwca. Zawodnicy wystartują z wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego punktualnie o godz. 21.00. Dokładnie trzy miesiące później, czyli 14 września o godz. 9.00 również z Olimpijskiego wybiegnie na wrocławskie ulice 32. Wrocław Maraton.

Organizatorami imprez biegowych są: miasto Wrocław oraz Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski.
 

{moscomment}