Magdalena Krause-Pietkiewicz: Wrocławski półmaraton i maraton rosną w siłę. W ciągu pierwszych dwóch tygodni zapisów do 32. Wrocław Maratonu zgłosiło się ponad 450 osób, a do 2. Nocnego Wrocław Półmaratonu blisko 600 biegaczy. Przypomnijmy, że w tym roku na oba biegi organizatorzy przygotowali po 7 tys. numerów startowych.

Jak zapisać się na obie imprezy? Nic prostszego. Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl. Opłata startowa dla uczestników półmaratonu w pierwszym terminie (do 30 marca) wynosi 70 zł. Wpisowe na maraton w pierwszym terminie (do 31 maja) to kwota 100 zł. Natomiast ci, którzy zadeklarują udział w obu biegach będą musieli wyłożyć 150 zł (opłata do 31 maja).

Kiedy zorganizowane zostaną oba biegi? 2. Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 14 czerwca. Zawodnicy wystartują z wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego punktualnie o godz. 21.00. Dokładnie trzy miesiące później, czyli 14 września o godz. 9.00 również z Olimpijskiego wybiegnie na wrocławskie ulice 32. Wrocław Maraton.

Ekipa dyrektora Marka Danielaka solidnie pracuje od kilku miesięcy, aby stworzyć długodystansowcom jak najlepsze warunki do biegania.

- Dla naszych gości przygotowaliśmy piękną trasę, która prowadzi szlakiem najciekawszych wrocławskich zabytków. Szykujemy też bogaty pakiet startowy i zbieramy nagrody, które rozlosujemy wśród zawodników. Na uczestników biegów czeka wiele miłych niespodzianek – mówi Marek Danielak, dyrektor półmaratonu i maratonu.

Organizatorami imprez biegowych są - miasto Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski

{moscomment}