Dział poświęcony imprezie
Strona Maratonu

FOTORELACJA 2012 (D.Świderska, P.Szotek, W.Szota)
Regulamin XXXI Maratonu Wrocławskiego

Marcin Dymalski: Już 15 września odbędzie się 31. Wrocław Maraton. Serdecznie zapraszamy biegaczy i kibiców na tę imprezę, której dziesięć pierwszych edycji odbyło się pod nazwą Maratonu Ślężan. Jej twórcą jest Marek Danielak, który w tym roku wraca na fotel Dyrektora Wrocław Maratonu, gwarantując swą osobą wysoki poziom organizacyjny biegu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, start i meta zawodów usytuowane są na Stadionie Olimpijskim, a poza startem głównym odbędzie się bieg rodzinny. Łącznie w obu biegach spodziewamy się 9000 zawodników, dlatego też można powiedzieć, że będzie to wrocławskie święto biegania. Warto podkreślić, iż suma nagród finansowych w Maratonie przekracza 144 000 złotych!

Biegowi na dystansie czterdziestu dwóch kilometrów i stu dziewięćdziesięciu pięciu metrów towarzyszyć będzie sztafeta charytatywna, z której zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę Przylądka Nadziei – nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka.
 
Całą imprezę uświetni obecność ambasadorów maratonu, a będą to: wspomniana senator RP prof. Alicja Chybicka, zawodowy Mistrz Europy w boksie Mateusz Masternak, dyrektor artystyczny Teatru Lalek we Wrocławiu Jakub Krofta, medalista olimpijski w wioślarstwie Paweł Rańda oraz znany wrocławski dziennikarz Jacek Antczak. Dwoje z nich - pani Alicja Chybicka oraz pan Jakub Krofta - weźmie udział w całym biegu, a należy podkreślić, iż dla obojga będzie to debiut maratoński. Więcej informacji na temat ambasadorów jak i samego biegu znaleźć można na stronie www.wroclawmaraton.pl.
 
Sponsorem Generalnym 31. Wrocław Maratonu został PKO Bank Polski. PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie na GPW. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Konsekwentnie wspiera również największe imprezy biegowe w Polsce.

 

 

{moscomment}