Dział poświęcony imprezie
Strona Maratonu

Regulamin XXXI Maratonu Wrocławskiego

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Organizatorzy 31. Wrocław Maratonu zaprezentowali pamiątkowy medal, jaki otrzymają biegacze, którzy ukończą maratoński dystans. Medal zdobi wizerunek Starego Ratusza, który znajduje się w centrum Wrocławia. Jest on unikatowym w skali europejskiej zabytkiem świeckiej architektury gotyckiej. Budowa ratusza trwała od końca XIII do początku XV wieku. Zachodnie wejście do ratusza prowadzi do Muzeum Sztuki Mieszczańskiej – oddziału Muzeum Miejskiego Wrocławia, gdzie można podziwiać między innymi kolekcję 32 wyrobów złotniczych, wykonanych przez wrocławskich i śląskich mistrzów. W podziemiach ratusza znajduje się Piwnica Świdnicka. Jest ona prawdopodobnie najstarszą piwnicą piwną w Europie, gdyż liczy sobie ponad 700 lat.

Wrocław kusi atrakcjami i niezwykłą atmosferą. Wrocławski Rynek i Stary Ratusz to wyjątkowe miejsca, o których nie można zapomnieć, planując zwiedzanie miasta.

Organizatorzy 31. Wrocław Maratonu gorąco zapraszają do wspólnego biegania. Wielkie święto biegania w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 15 września o g. 9.00. Zawodnicy wybiegną na wrocławskie ulice ze Stadionu Olimpijskiego. Do tej pory do biegu zgłosiło się prawie 3500 osób, ale organizatorzy przygotowani są na przyjęcie znacznie większej liczby gości. Przypomnijmy, zapisy trwają do 8 września, a koszt startowego to 100 zł.
 
 
{moscomment}