Relacja
Galeria cz. 1
DYSKUSJA

 

Dział poświęcony imprezie
Strona Półmaratonu

KOMUNIKAT

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Wracamy do gorącego tematu związanego z odwołaniem wrocławskiego półmaratonu, który miał zostać rozegrany w sobotnią noc. Przypomnijmy, w biegu miało wziąć udział aż 4000 uczestników. Niestety, ze względu na złe oznakowanie trasy policja nie zgodziła się na start zawodników. Za przygotowanie trasy odpowiadała krakowska firma TM-VIA Kraków, a głównym organizatorem wydarzenia było Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji. Dziś jego szef i jednocześnie dyrektor wrocławskiego półmaratonu – Waldemar Biskup – został zdymisjonowany.

- Bardzo wszystkich biegaczy i wrocławian za całą sytuację przepraszam – mówi Rafał Dutkiewicz. I dodaje, że sprawę zbada komisja z wiceprezydent Anną Szarycz na czele. - To duża wpadka ze strony organizatorów i będziemy skrupulatnie wszystko rozliczać. Zawodnicy zachowali się dużo lepiej niż organizatorzy - dodaje prezydent Wrocławia.

Z urlopu został odwołany dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Jacek Sutryk, który z ramienia miasta nadzorował prace związane z organizacją półmaratonu. Uczestnicy, którzy 22 czerwca mieli wystartować w I Nocnym Wrocław Półmaratonie, dostaną zwrot opłaty startowej. - Zrobimy wszystko, aby 30-letnie doświadczenie w organizacji wrocławskiego maratonu nie poszło na marne, a zawodnicy nadal chętnie do nas przyjeżdżali - zapowiada wiceprezydent Anna Szarycz.

{moscomment}