Dział poświęcony imprezie
Strona Półmaratonu
Regulamin I Półmaratonu Wrocławskiego
Wywiad z Dyrektorem Półmaratonu
TRASA

Wielkimi krokami zbliża się I Nocny Wrocław Półmaraton. To już w najbliższą sobotę, 22 czerwca na wrocławskie ulice wybiegną długodystansowcy, by zmierzyć się z trasą liczącą ponad 21 km. Pisaliśmy już o atutach tego wyjątkowego biegu. Tym razem postanowiliśmy zachęcić Was do kibicowania zawodnikom. Na rozmowę namówiliśmy Mieczysława Szynkarowskiego, jednego z organizatorów biegu.

Mieczysław Szynkarowki: Drodzy Czytelnicy Maratończyka.pl, w sobotę nasi zawodnicy pobiegną po swoje nowe życiówki. Chciałbym poprosić Was, abyście jak najliczniej stawili się na trasie wrocławskiego półmaratonu i głośnymi okrzykami oraz brawami zagrzewali biegaczy do walki o jeszcze lepsze wyniki. Entuzjazm kibiców to naprawdę najlepszy motywator, który dodaje sił i mobilizuje do większego wysiłku. Wrocław to miasto spotkań, niezwykle gościnne, dla tych którzy tu przybywają z różnych zakątków Polski i świata. Dlatego gorąco proszę, aby wrocławianie ci duzi, a także ci mali wylegli na ulice i serdecznie powitali sportowców. Myślę, że dodatkową atrakcją będzie dla Was podziwianie pięknych iluminacji miasta.

Trasa biegu została tak pomyślana, by pokazać biegaczom najciekawsze miejsca Wrocławia – Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, okolice Rynku. Liczę na to, że zechcecie uczestniczyć w tym wielkim święcie sportu i Wrocławia. Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – zawodnikom, kibicom, mediom, sponsorom, naszym partnerom i organizatorom życzę, aby Noc Świętojańska była dla Was niezapomniana, wręcz magiczna. Zapraszam do Wrocławia.
 
Przypomnijmy, I Nocny Wrocław Półmaraton startuje 22 czerwca (sobota) o godz. 20.00 ze Stadionu Olimpijskiego. Jego organizatorami są Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan oraz gmina Wrocław. Patronat honorowy nad imprezą objął Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Sponsorem generalnym jest PKO Bank Polski.
 
Program imprezy na Stadionie Olimpijskim

9:00 - Otwarcie targów biegowych
12:00 - 21:00 - Muzyka „Młodego Wrocławia”
20:00 - Start biegu
22:00 - Dekoracja zwycięzców
24:00 - Zamknięcie trasy półmaratonu
24:00 - Rozpalenie ogniska świętojańskiego
00:00 - 03:00 - Dyskoteka pod chmurką

Rozmawiała Magdalena Krause-Pietkiewicz
 
TRASA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{moscomment}