Ewa Szymczak - Korusiewicz: Pierwsze imprezy pod nazwą „Półmaraton Wrocław” odbywały się w latach 2000 - 2006 i ciągu tych 6 lat wzięło w nim udział łącznie ponad 1900 zawodników. Półmaraton Wrocław był rozgrywany podczas biegu maratońskiego – zawodnicy startowali razem z maratończykami, ale kończyli bieg na półmetku.

Miasto Wrocław postanowiło w tym roku wrócić do tradycji organizowania biegu na dystansie 21 km, nadając jednak nowy, bardziej atrakcyjny charakter. Stąd zmiana nazwy na I Nocny Wrocław Półmaraton, nowa trasa i nowy termin. Termin ten pokrywa się ze „Świętem Wrocławia”, w czasie którego we Wrocławiu jest wiele imprez kulturalno-rozrywkowych. Organizacja w tym terminie półmaratonu to wzbogacenie oferty „Święta Wrocławia”, na której skorzystają zawodnicy.

TRASA

Trasa Półmaratonu Wrocławskiego będzie atrakcyjna wizualnie i turystycznie. Planujemy jedną pętlę biegnącą najbardziej urokliwymi ulicami miasta. Dodatkowym atutem będzie możliwość podziwiania Wrocławia nocą, w tym pięknych iluminacji Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrowa Tumskiego oraz wrocławskiej starówki.
Start i meta -  na terenie Stadionu Olimpijskiego.

PATRONAT:
Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia

ORGANIZATORZY:
Wrocławskie Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji
Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan

START:

22 czerwca 2013r., godz. 20.00, teren Stadionu Olimpijskiego

TRASA:

21 km i 095 m ulicami Wrocławia (jedna pętla)
Start i meta Stadion Olimpijski
Trasa będzie posiadała certyfikaty jakości: AIMS, IAFF

 
 
 
{moscomment}