Regulamin
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Ewa Szymczak-Korusiewicz: Ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony biegaczy jubileuszowym 30.Hasco-Lek Wrocław Maratonem założony w regulaminie limit 4000 uczestników został przekroczony na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy. Chcąc jednak umożliwić start jak największej ilości chętnych organizatorzy wspólnie podjęli decyzję o zwiększeniu liczby startujących do 4500 osób. Umożliwiono również rezygnację z uczestnictwa w biegu wraz z pełnym zwrotem kosztów zawodnikom, którzy z przyczyn losowych (Np. kontuzji), pomimo zgłoszenia nie będą w stanie przebiec Maratonu.

Ostateczna ilość wolnych miejsc będzie znana po 30 sierpnia – do tego dnia mogą spływać oficjalne rezygnacje. Z dodatkowych miejsc skorzysta w pierwszej kolejności 229 uczestników programu „I Ty możesz zostać Maratończykiem”, którzy zakończyli szkolenie, zaliczyli sprawdzian biegowy na 30 km i dopełnili formalności związanych ze zgłoszeniem się do Maratonu. Pozostałe 271 miejsc ze zwiększonego limitu oraz miejsca zwolnione przez rezygnujących maratończyków, zostaną przyznane osobom z listy rezerwowej Maratonu, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Najbardziej aktualna lista rezerwowa znajduje się na oficjalnej stronie biegu na www.wroclawmaraton.pl

Z przyjemnością prezentujemy również medal przygotowany dla uczestników tegorocznej trzydziestej edycji Hasco-Lek Wrocław Maratonu.
Ze względu na jubileusz organizatorzy postanowili wrócić do korzeni i na medalu silnie zaakcentować związek biegu z Miastem. W ubiegłych latach na medalach pojawiły się takie wrocławskie symbole jak chociażby herb miasta czy kościół garnizonowy p.w. Św. Elżbiety.  Na rewersie tegorocznego krążka zobaczymy stylizowany wrocławski Ratusz, natomiast awers przedstawia logo 30.Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Podobnie jak w ubiegłych latach organizator przewidział miejsce na wygrawerowanie uzyskanego przez zawodnika indywidualnego czasu. Medal otrzyma każdy uczestnik 30.Hasco-Lek Wrocław Maratonu, który wbiegnie na metę na Stadionie Olimpijskim 16 września 2012 roku.
 
 
{moscomment}