Regulamin
Strona zawodów
Dział poświęcony imprezie

Ewa Szymczak-Korusiewicz:Pomimo sporych obaw środowisk biegowych i okołobiegowych, czy późne rozpoczęcie zapisów do tegorocznej 30 edycji Hasco-Lek Wrocław Maratonu nie spowoduje zmniejszenia liczby chętnych, biegacze bardzo pozytywnie zaskoczyli organizatorów. W dniu dzisiejszym, po nadaniu numerów startowych zawodnikom zgłoszonym przez wojsko, na liście startowej figurują 3122 nazwiska. Oznacza to, że już tylko 878 numerów pozostało do osiągnięcia założonego limitu uczestników.

Prosimy więc wszystkich chętnych, którzy zgłosili się do maratonu, a nie uiścili jeszcze opłaty startowej lub uiścili, a nie znaleźli swojego nazwiska na liście startowej, o jak najszybsze  dopełnienie formalności. Oczywiście na wszelkie pytania i ewentualne wątpliwości z chęcią odpowie Biuro Maratonu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższą niedzielę odbędzie się również pierwszy sprawdzian na dystansie 30km dla uczestników programu „I Ty możesz zostać Maratończykiem”. Bieg jest organizowany tak, by możliwie dokładnie imitować start w maratonie. Zawodnicy będą mieli szansę nie tylko sprawdzić poziom swojego wytrenowania, ale również sprawdzić czy odpowiednio rozkładają siły oraz wypróbować odżywki czy obuwie, których będą używali 16 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://itmzm.wroclawmaraton.pl/.

Gościem specjalnym „trzydziestki” będzie pierwszy z ambasadorów Wrocław Maratonu, Pan Mateusz Masternak, jeden z najlepszych na świecie pięściarzy wagi junior ciężkiej. Jak sam powiedział:

 „Z przyjemnością przyjąłem propozycję zostania ambasadorem 30. Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Zawsze będę wspierał każda formę ruchu oraz propagował aktywny tryb życia. Bieganie jest przecież ważnym elementem także i mojego treningu,i z własnego doświadczenia wiem, jak korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że Maraton odbędzie się we Wrocławiu. Mieszkam tu od 10 lat i kocham to miasto”.

Dziękujemy również wszystkim fanom maratońskiego profilu na Facebooku http://www.facebook.com/WroclawMaraton . Już 600 osób polubiło 30.Hasco-Lek Wrocław Maraton.

{moscomment}