Regulamin
Dział poświęcony imprezie
Strona Maratonu Wrocławskiego 

Rozmawiała Magdalena Krause-Pietkiewicz: Paweł Rańda to nie tylko wybitny sportowiec. Nasz wioślarski wicemistrz olimpijski z Pekinu znany jest również z tego, że chętnie włącza się w akcje o charakterze dobroczynnym. W tym roku wystartuje w sztafecie maratońskiej, by pomóc dzieciom z chorobą nowotworową.

W tym roku planował Pan pobiec w 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonie.
Co sprawiło, że zmienił Pan zdanie?

Po niefortunnym skoku doznałem kontuzji kolana. I właśnie te dolegliwości uniemożliwiają mi udział w maratonie, który, jak wiemy, wymaga specjalnych przygotowań. Na prośbę lekarza zrezygnowałem z treningów biegowych. Kontuzja na szczęście nie jest poważna i mogę wraz z moimi kolegami z osady kontynuować przygotowania do igrzysk olimpijskich w Londynie. Liczę na to, że z początkiem września wrócę do biegania. Natomiast 11 września planuję pobiec w sztafecie maratońskiej.

Co skłoniło Pana do wzięcia udziału w sztafecie?

Uważam, że idea tego biegu jest piękna. Chciałbym dołączyć do drużyny prof. Alicji Chybickiej,
by dołożyć swoją cegiełkę do budowy nowej kliniki „Przylądek Nadziei" dla dzieci z chorobą nowotworową. Dzieci są największym cudem świata, a my, dorośli, powinniśmy zadbać o to, aby miały one wszystko, co najlepsze. Mali podopieczni pani profesor każdego dnia walczą o życie.
Tak więc połączmy siły i stwórzmy im warunki do tego, by mogli wygrać tę walkę.

Każdy z uczestników sztafety ma do pokonania dystans około kilometra. Czy dla amatora biegania jest to duże obciążenie?

Dystans 1 kilometra nie powinien nikomu sprawić kłopotu. Tym bardziej, że nie biegniemy na czas. Jedni pokonają ten odcinek w 4 minuty, innym zajmie to 10 minut. Ale nie to jest ważne. Chciałbym, aby jak najwięcej osób przyłączyło się do tego projektu.

A jak Pan - medalista olimpijski - przygotowuje się do tego biegu?

Mój organizm jest przyzwyczajony do wysiłku. Obudzony w środku nocy, bez trudu pokonuję
1000 metrów.

W jaki sposób chciałby Pan zachęcić wrocławian do udziału w sztafecie?

Myślę, że wielu podzieli moje zdanie, że w życiu chodzi o to, by robić coś dobrego dla innych.  Pomaganie ludziom jest cudowne, uszlachetnia nas oraz daje niesamowity napęd do działania. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do zaangażowania się w akcję „Biegnij po nadzieję".fot. Krzysztof Ziółkowski

Sztafeta maratońska

Sztafeta odbędzie się w ramach 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu.
Bieg to jeden z eventów towarzyszących akcji charytatywnej „Biegnij po nadzieję".

Cel - zbiórka pieniędzy na budowę nowej kliniki „Przylądek Nadziei" dla dzieci z chorobą nowotworową.

Organizator - Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton.

Termin i miejsce - 11.09.2011, start pierwszego członka sztafety o g. 9.00 ze Stadionu Olimpijskiego. 

Trasa - Uczestnicy sztafety pobiegną na trasie 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Każdy
z członków sztafety będzie miał do pokonania w formie marszobiegu dystans ok. 1 km. Cała trasa będzie podzielona na 42 odcinki oznakowane tablicami co 1 km. Organizatorzy dopuszczają możliwość udziału w sztafecie grupy większej niż 42 osoby.

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem sztafety może zostać każda osoba, która:

  • 11 września 2011 roku będzie miała ukończone 18 lat,
  • podpisze oświadczenie, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu i że startuje na własną odpowiedzialność,
  • wpłaci na konto Stowarzyszenia Maraton BZ WBK nr 50 1090 1522 0000 0001 1613 7162 opłatę startową w wysokości minimum 200 zł w terminie do 2 września 2011r.

Zgłoszenia

Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić formularz (dostępny na www.mcs.wroc.pl
i www.wroclawmaraton.pl w zakładce sztafeta) i przesłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: MCS Wrocław, al. I. J. Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław lub osobiście na podany wyżej adres w terminie do 2 września 2011.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy.
{moscomment}