Regulamin
Dział poświęcony imprezie
Strona Maratonu Wrocławskiego 

Magdalena Krause-Pietkiewicz: W tym roku po raz pierwszy w historii Hasco-Lek Wrocław Maratonu obok biegu głównego wystartuje sztafeta maratońska. Sztafeta to jeden z eventów towarzyszących akcji charytatywnej „Biegnij po nadzieję", której celem jest pozyskanie środków finansowych na budowę „Przylądka Nadziei". Na czele drużyny stanie pani prof. Alicja Chybicka.
11 września na trasę 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu wraz z maratończykami wyruszy sztafeta maratońska złożona z osób, które chcą pomóc dzieciom z chorobą nowotworową. Z numerem 1 pobiegnie pani prof. Alicja Chybicka. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania dystans ok. 1 kilometra. Cała trasa będzie podzielona na 42 odcinki oznakowane tablicami co 1 kilometr.


Uczestnikiem sztafety może zostać każdy, kto do 11 września bieżącego roku ukończy 18 lat i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Konieczna będzie też opłata startowa. Minimalna wysokość startowego to 200 zł. Zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na budowę nowej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologiii Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w imprezie przyjmowane są do 2 września.    

- Zainteresowanie tym biegiem jest bardzo duże. Swój udział w sztafecie  zapowiedzieli znani wrocławianie - Renata Granowska, radna Rady Miejskiej Wrocławia, Włodzimierz Chlebosz, członek zarządu województwa dolnośląskiego i Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Każdy z uczestników sztafety w podziękowaniu za wielki dar serca i poświęcenie otrzyma pamiątkowy medal - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.         Więcej informacji na temat sztafety można znaleźć na www.wroclawmaraton.pl.

Przypomnijmy, 29. Hasco-Lek Wrocław Maraton odbędzie się 11 września o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Jego organizatorami są Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton oraz Urząd Miejski Wrocławia. Patronat nad imprezą objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

{moscomment}