Regulamin
Dział poświęcony imprezie
Strona Maratonu Wrocławskiego

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Organizatorzy Hasco-Lek Wrocław Maratonu nieustannie doskonalą formułę imprezy. W tym roku, idąc śladem największych maratonów na świecie, podjęli się zorganizowania akcji charytatywnej niosącej pomoc podopiecznym pani prof. Alicji Chybickiej. Podczas różnych eventów związanych z biegiem będą zbierane pieniądze na budowę nowej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Każda edycja wrocławskiego maratonu jest wyjątkowa. Jego organizatorzy stawiają sobie bardzo wysokie wymagania i konsekwentnie dążą do realizacji wyznaczonych zadań. - Naszym celem jest nieustanny progres frekwencji uczestników oraz podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego imprezy - wyjaśnia Waldemar Biskup, dyrektor maratonu.

- Biegacze wybierają naszą imprezę, bo wiedzą, że u nas normą są wysokie standardy - miła obsługa w biurze zawodów, gościnność oraz nastawienie na współpracę z zawodnikami - dodaje dyrektor Biskup. Taka postawa nacechowana życzliwością procentuje, bo na liście startowej maratonu widnieje już prawie 2200 nazwisk. Warto zaznaczyć, że to o 700 osób więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze.

I w tym roku Wrocław Maraton przygotowuje dla nas wiele niespodzianek. - Nowością na pewno będzie akcja charytatywna pn. „Biegnij po nadzieję". Jej celem jest pozyskanie środków finansowych na budowę „Przylądka Nadziei" - nowej kliniki dla dzieci
z chorobą nowotworową -
zapowiada Marek Karaś, prezes Stowarzyszenia Maraton. - Nie brakuje nam pomysłów na zbiórkę pieniędzy. Już niebawem ruszy licytacja darów od znanych sportowców na allegro.pl. Do naszego projektu przyłączyli się m.in.: Maja Włoszczowska, Agnieszka Sypień, Maciej Zieliński, Włodzimierz Chlebosz, Paweł Rańda, Tomasz Motyka - tłumaczy prezes Karaś. Pieniądze będą także zbierane podczas wszystkich eventów związanych z maratonem. Akcję zakończy kwesta w dniu zawodów.

Dużą atrakcją tegorocznej edycji będzie „Sztafeta Nadziei" złożona z Vip-ów, która pobiegnie razem z maratończykami. Na czele drużyny stanie pani prof. Alicja Chybicka.

Na uczestników 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu   czekają liczne nagrody. Nagrodą główną jest najnowszy model Forda Fiesty o wartości ok. 40 tys. zł. Samochód zostanie rozlosowany wśród zawodników, którzy ukończą bieg. Ponadto do rozlosowania są: 3 telewizory LCD, 5 netbooków i 10 odtwarzaczy MP4. Nagrody trafią również do zwycięzców dodatkowych kategorii w maratonie. Walka toczyć się będzie o tytuł najlepszego wrocławianina, najlepszej wrocławianki, najlepszego Dolnoślązaka, najlepszej Dolnoślązaczki, najlepszego lekarza i farmaceuty. Dla medyków Hasco-Lek ufundował netbooki, odtwarzacze DVD i odtwarzacze MP4.

Każdy maratończyk otrzyma pakiet startowy zawierający numer startowy z wbudowanym chipem oraz prezent od sponsora tytularnego. Oprócz tego organizatorzy zapewniają bezpłatne noclegi z 10 na 11 września w hali sportowej przy ul. Parkowej 14-16, opiekę medyczną oraz możliwość skorzystania z pomieszczeń sanitarnych.

Nietuzinkowym wydarzeniem będzie konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z trasy wrocławskiego maratonu wykonane w dniu 11 września.  Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na nagrody ufundowane przez Hasco-Lek: netbook, odtwarzacz DVD oraz odtwarzacz MP4. Nową formułę będzie miał konkurs na najlepszy doping na trasie maratonu, w którym do wygrania są również wspaniałe nagrody.

 W święto biegania zostanie rozegrana trzecia edycja biegu rodzinnego „NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA" na dystansie 1609 m. - Tu nie ma rywalizacji. Najważniejsza jest świetna zabawa w gronie najbliższych - podkreśla dyrektor Biskup. Na uczestników, którzy dobiegną do mety, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Hasco-Lek.
Do rozlosowania są: skuter, netbook, rower, odtwarzacz MP4, 10 krokomierzy i 10 koszulek maratońskich. Dla pierwszych 3000 osób sponsor ma zestaw upominkowy.

Przypomnijmy, 29. Hasco-Lek Wrocław Maraton startuje 11 września o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Jego organizatorami są Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton oraz Urząd Miejski Wrocławia. Patronat nad imprezą objął prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

{moscomment}