Magdalena Krause-Pietkiewicz: W niedzielę, 13 marca wystartowała trzecia edycja programu biegowego pod nazwą "I Ty możesz zostać maratończykiem". Do programu zgłosiła się rekordowa liczba osób. Na pierwszy trening przyszło aż 300 biegaczy. Przygotowania do 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu rozpoczęły się od sprawdzianu na 6 km i podzielenia uczestników na trzy grupy. - Pierwszy sprawdzian poszedł gładko. Wielu udało się uzyskać wynik lepszy od zamierzonego - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu. Do sprawdzianu przystąpiło 300 chętnych. Na pergoli pojawili się m.in. Ilona Antoniszyn-Klik, wicewojewoda dolnośląski, marszałkowie - Marek Łapiński i Włodzimierz Chlebosz, a także Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz znakomity wrocławski reporter Jacek Antczak.

Kolejne spotkanie grupy zaplanowano na 20 marca. Zapisy do programu przyjmowane są do 17 kwietnia. Organizatorami projektu są Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław oraz Stowarzyszenie Maraton. 

Informacje o programie 

         I  CEL PROGRAMU

  1. Promocja 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.
  2. Popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia.
  3. Przygotowanie pod opieką trenera osób, które nigdy nie przebiegły dystansu maratońskiego, do startu w 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonie.

            II  ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

Czas trwania programu
13 marzec 2011 - 11 wrzesień 2011

Cały cykl treningowy trwa 6 miesięcy. W tym czasie uczestnicy będą uczyć się technik biegania, a także zbudują wytrzymałość.

Miejsce zbiórek
Stadion Olimpijski (pergola)

Spotkania
marzec - raz w tygodniu, niedziela, godz. 9.00
kwiecień-wrzesień - dwa razy w tygodniu, niedziela, godz. 9.00; wtorek, godz. 18.00

Grupy treningowe:
grupa początkowa
grupa średnio zaawansowana
grupa zaawansowana 

Warunki uczestnictwa w programie:

  1. W programie uczestniczą osoby pełnoletnie, które nigdy nie przebiegły maratonu.
  2. Uczestnicy programu zobowiązani są wypełnić ankietę oraz podpisać oświadczenie
    o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w treningach.

Zapisy
Zgłoszenia do programu przyjmowane są: w siedzibie organizatora - MCS Wrocław,
al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu (Stadion Olimpijski), w Dziale Trenerów i Instruktorów Sportu, w godz. 7-16, pokój nr 26, 27, tel. 0717334094; na adres mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także przed treningiem u koordynatora Jacka Jackowiaka oraz trenerów - Grzegorza Pieczarki i Jacka Urbanowicza.

Udział w programie jest bezpłatny. Jego uczestnicy zwolnieni są z opłaty startowej 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.                    

Osoby odpowiedzialne za program:
Koordynator programu - Jacek Jackowiak, tel. 071 7334094, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Trenerzy

Grzegorz Pieczarka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Urbanowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. Krzysztof Ziółkowski

 

{moscomment}