Strona Maratonu Wrocławskiego

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Organizatorzy HASCO-LEK Wrocław Maratonu mają już duże doświadczenie w przygotowywaniu biegaczy-amatorów do startu w biegu maratońskim. Pierwsza edycja szkolenia zakończyła się sporym sukcesem, 72 podopiecznych MCS-u ukończyło27. HASCO-LEK Wrocław Maraton. W ubiegłym roku frekwencja była jeszcze wyższa,102 uczestników programu przekroczyło linię mety 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. Wszystkich tych, którzy chcieliby zmierzyć się z królewskim dystansem 42 km i 195 m zachęcam do wzięcia udziału w trzeciej edycji programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Maraton to wielkie wyzwanie, któremu można sprostać, podejmując ciężką pracę. Dzięki systematycznym treningom wielu naszym podopiecznym udało się ukończyć HASCO-LEK Wrocław Maraton i to z bardzo dobrym wynikiem. Wszystkim tym, którzy zdecydują się uczestniczyć w programie życzę wytrwałości oraz satysfakcji z osiągnięć – mówi Waldemar Biskup, szef 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.

 

I  CEL PROGRAMU
1.    Promocja 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.
2.    Popularyzacja biegania i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Wrocławia.
3.    Przygotowanie pod opieką trenera osób, które nigdy nie przebiegły dystansu maratońskiego, do startu w 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonie.

II  ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

Czas trwania programu 13 marzec 2011 – 11 wrzesień 2011Cały cykl treningowy trwa 6 miesięcy. W tym czasie uczestnicy będą uczyć się technik biegania, a także zbudują wytrzymałość.Miejsce zbiórekStadion Olimpijski (pergola)

Spotkania
marzec – raz w tygodniu, niedziela, godz. 9.00
kwiecień-wrzesień – dwa razy w tygodniu, niedziela, godz. 9.00; wtorek, godz. 18.00

Grupy treningowe:
    grupa początkowa
    grupa średnio zaawansowana
    grupa zaawansowana
Podział uczestników na grupy nastąpi podczas pierwszego treningu, po przebiegnięciu przez nich dystansu 6 km.


Warunki uczestnictwa w programie:
4.    W programie uczestniczą osoby pełnoletnie, które nigdy nie przebiegły maratonu.
5.    Uczestnicy programu zobowiązani są wypełnić ankietę oraz podpisać oświadczenie
o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w treningach.

Zapisy
Zgłoszenia do programu przyjmowane są: w siedzibie organizatora - MCS Wrocław,
al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu (Stadion Olimpijski), w Dziale Trenerów i Instruktorów Sportu, w godz. 7-16, pokój nr 26, 27, tel. 0717334094; na adres mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także przed treningiem u koordynatora Jacka Jackowiaka oraz trenerów – Grzegorza Pieczarki i Jacka Urbanowicza.

Udział w programie jest bezpłatny. Jego uczestnicy zwolnieni są z opłaty startowej
29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.

Osoby odpowiedzialne za program:
Koordynator programu – Jacek Jackowiak, tel. 071 7334094, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Trenerzy
Grzegorz Pieczarka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jacek Urbanowicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
{moscomment}