Wyniki
Fotorelacja (fot. Paweł Szotek)

Maraton Wrocławski wypadł bardzo okazale. Wystartowało ponad 2 tys. osób, co jest nowym rekordem frekwencji imprezy. Do tego trzeba dodać towarzyszący maratonowi Bieg rodzinny "Natur Kaps Mila Olimpijska", który także przyciągnął około 2 tys. miłośników biegania a wśród nich znanego z serialu "M jak miłość", Michała Chorosińskiego z rodziną. Od strony sportowej tegoroczna edycja była podobna do poprzednich... czyli dominowali Kenijczycy. Po minięciu 30 kilometra niczym doświadczony zawodnik zaatakował debiutujący na dystansie maratońskim Sammy Kemeli Limo (02:16:15). Na mecie osiągnął blisko 3 minutową przewagę nad swoim rodakiem Peterem Chepkony (02:18:58). Honoru polskich biegaczy bronił Przemysław Rojewski (02:19:06), któremu udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Na całkiem wysokim poziomie stała rywalizacja Pań. Zwyciężyła Etiopka Asrat Kebede Addis (02:40:51), przed Urszula Brych-Pająk (02:46:13) i kolejną zawodniczką z Etiopii Senait Hayulu (02:49:41). Wśród wózkarzy najszybszy był nasz znakomity reprezentant w największych zagranicznych maratonach Arkadiusz Skrzypiński (01:17:43). Tym razem jednak pokonał drugiego na mecie Zbigniewa Wandachowicza (01:17:48) o zaledwie 5 sekund. Zwycięzca mknął do mety ze średnią prędkością około 33 km na godzinę. Trzecie miejsce zajął nie mniej znany i nadal młody, 55-letni Bogdan Król (01:26:48).