Magdalena Krause-Pietkiewicz: 12 września tuż po starcie maratończyków już po raz drugi ruszy bieg rodzinny „NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA" pod patronatem HASCO-LEKU. Swój udział w imprezie zapowiedziało wielu znanych wrocławian. Do biegu przygotowuje się aktorska rodzina Chorosińskich: " Sport i rekreacja odgrywają w naszym bardzo „zabieganym" życiu ogromną rolę. Każdą wolną chwilę wykorzystujemy na zabawę z naszymi pociechami. Najchętniej wybieramy te dyscypliny, które angażują wszystkich członków rodziny. Eventy biegowe to coś idealnego dla nas. W ubiegłym roku w biegu rodzinnym wystartowali nasi znajomi i świetnie się przy tym bawili. W tym roku postanowiliśmy pójść w ich ślady i pościgać się z naszymi maluchami - Nastką, Matyldą i Józiem. Muszę powiedzieć, że przygotowania do zawodów już się rozpoczęły" - mówi Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, znany także m.in. z serialu „M jak Miłość". Na starcie stanie nie tylko z dziećmi, ale także z żoną - aktorką Dominiką Figurską.

Fenomen biegu rodzinnego polega na tym, że może wziąć w nim udział każdy bez względu na kondycję i wiek. W pierwszej edycji biegali młodsi i starsi. Niektórzy nawet rywalizowali
ze swoimi czworonożnymi pupilami. Technika pokonania dystansu jest dowolna - można biec, można maszerować. - Mila olimpijska nie powinna nikomu sprawić kłopotu. To dystans dla każdego - tłumaczy Waldemar Biskup, szef 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. - Atmosfera, jaka towarzyszy temu wydarzeniu jest niezwykła. W pamięci obserwatorów na pewno pozostaje widok entuzjastycznie nastawionych ludzi, którzy stanęli na starcie, bo lubią aktywnie spędzać czas. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja dostarczy wszystkim jeszcze większych emocji - dodaje dyrektor Biskup.

            Zawodnicy, którzy przekroczą linię mety, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody ufundowane przez HASCO-LEK. Nie ma tu klasyfikacji, więc nagrodę może wylosować każdy, kto ukończył bieg. A są to: skuter, netbook, rower, odtwarzacz MP3 i 10 krokomierzy. Pierwszych 2000 osób otrzyma od sponsora zestawy upominkowe: koszulkę, 3 preparaty dla zdrowia i urody z serii Natur Kaps, notes i długopis. Dla każdego dziecka HASCO-LEK ma maskotkę Tygrysa-Naturkapsika.


INFORMACJE O IMPREZIE:

Termin i miejsce
Bieg odbędzie się 12 września br.
Start o godz. 9.15
Stadion Olimpijski, al. I. J. Paderewskiego 35

Trasa i dystans

Start i meta znajdują się na Stadionie Olimpijskim w miejscu startu i mety 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu
Trasa biegu - al. Paderewskiego i drogi wewnętrzne Stadionu Olimpijskiego
Dystans - 1609 m (1 mila)

Warunki uczestnictwa

Uczestnikiem biegu może zostać każda osoba, bez względu na wiek i płeć.
Warunkiem udziału jest zgłoszenie uczestnictwa do Biura Biegu „NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA", mieszczącego się na pergoli Stadionu Olimpijskiego, osobiście lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przedstawienie aktualnego badania lekarskiego dopuszczającego do udziału w biegach długich lub podpisanie oświadczenia stwierdzającego uczestnictwo w biegu na własną odpowiedzialność (w przypadku osób niepełnoletnich - wyrażenie zgody przez prawnego opiekuna).

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września 2010r.

Udział w biegu jest bezpłatny.

Patronem biegu jest marka Natur Kaps - seria suplementów diety dla zdrowia i urody firmy Hasco-Lek.


{moscomment}