Zmiana organizacji ruchu - przejazdy 
Trasa
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 
 nocny wroclawski pol 2019

Już tylko 9 dni dzieli nas od startu 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.  Warto przygotować się do niego nie tylko fizycznie, ale także zaplanować odbiór pakietu, dojazd i przypomnieć sobie najważniejsze informacje z regulaminu.

Na uczestników biegu czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie specjalne podświetlenie wielu ciekawych architektonicznych perełek Wrocławia, koło których przebiega trasa półmaratonu. Zwróćcie zatem na nie szczególną uwagę. Wśród najważniejszych wymienione zostały obiekty takie jak: Wieża zegarowa Stadionu Olimpijskiego, Pergola i Hala Stulecia,  Most Grunwaldzki, Dworzec PKP,  Wieża ciśnień, Teatr Capitol, Ostrów Tumski i Most Zwierzyniecki. Dodatkowo zaplanowano 7 punktów muzycznych z muzyką rockową by dopingowały Was do walki o jak najlepsze wyniki :).

Nocne bieganie po Stolicy Dolnego Śląska wraca na biegową mapę Polski.

Jacek Urbanowicz zdjecie
Jacek Urbanowicz Dyrektor Półmaratonu: Już 18.06.2022 po dwóch latach przerwy związanej z pandemią 12 tysięczny tłum biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata ruszy na malowniczą trasę 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Przygotowana trasa oferuje niesamowite i mamy nadzieje na długo zapadające w pamięć atrakcje. Szczególny fragment biegu, to ten, który po raz pierwszy poprowadzi biegaczy przez sam środek zabytkowej i unikatowej na skalę światową Hali Stulecia, dalej historyczną Pergolą tuż obok największej w Polsce Multimedialnej Fontanny, której pokaz może kosztować niejednego biegacza utratę szansy na życiówkę. Wiele osób zwolni także przy niezwykłych iluminacjach największych zabytków na trasie. Pamiątkowa fotka przy pięknie rozświetlonym Moście Grunwaldzkim może być jednym z cenniejszych trofeów naszego biegu. Zmotywować z kolei do szybszego przebierania nogami powinna muzyka. W tej edycji postawiliśmy na ostrą muzykę Rockową, która energicznymi gitarowymi riffami i szybką perkusją powinna napędzać 12 tysięczny tłum pokonujący dystans 21.0975 km.

TRASA PÓŁMARATONU

Nie tylko muzyka będzie nieść biegaczy, tradycją jest już, że liczne rzesze wrocławian chętnie i pomysłowo dopingują nocne bieganie po Wrocławiu. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie. Emocję nie kończą się na trasie. Wbiegającym na metę dumnie na piersi zawiśnie nietypowy medal. Nietypowy, bo świecący w ciemnościach. Mamy nadziej, że będzie ozdoba niejednej kolekcji.

MEDALE

Przy organizacji jednej z największych imprez biegowych w Polsce nie mogliśmy zapomnieć o ekologii. Zadbaliśmy o odpowiednie papierowe kubeczki, więc śmiało możecie po nie sięgać, ile razy tylko chcecie. Pragnienie ugasicie wrocławską kranówką, o którą zadba MPWiK. Zastosowanie kodów QR w znacznym stopniu ograniczyło zużycie papieru. Specjalny kod QR znajdzie się również na każdym numerze startowym dla wszystkich chcących wesprzeć pomoc dla Ukrainy. Numer startowy i koszulkę będzie można odebrać 17 i 18.06 w godzinach 9:00 – 22:00. Warto dodać, że każdy posiadacz numeru startowego może w tych dniach poruszać się komunikacją miejską za darmo. Biletem jest numer startowy.

Jeśli dystans półmaratonu, to dla Was zbyt dużo albo chcielibyście zarazić biegową pasją wasze dzieci, to zapraszamy do udziału w biegu towarzyszącym. Na PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego każdy jest zwycięzcą, pokonując dystans 1,4 km, świetnie się bawiąc i oczywiście otrzymując, być może swój pierwszy medal na mecie. Bieg startuje o godzinie 19:00 – zapraszamy.

Nie możemy się już Was wszystkich doczekać na starcie 18.06.2022, godzina 21:30 Stadion Olimpijski.

Liczę, że wszyscy pokażemy, jak Wrocław żyje tym wydarzeniem. Wyjątkowa atmosfera oraz oprawa i sportowe emocje to coś, co nas wyróżnia. Wszystkim życzę udanej zabawy, zawodnikom dużo sił i motywacji. Razem spotkamy się na mecie 18 i 19 czerwca Jacek Urbanowicz, dyrektor wrocławskiego półmaratonu

Łukasz Wójcik Dyrektor MCS Wrocław:

Łukasz Wójcik Dyrektor MCS1
Szanowni biegacze.
Dwa lata temu, decydując o odwołaniu biegów długodystansowych we Wrocławiu obiecywaliśmy, że mimo przeciwności losu wrócimy silniejsi.

I stało się. Po trzech latach powraca tak wyczekiwany 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Ulicami naszego miasta pobiegnie 12 000 bohaterów sportowej rywalizacji. Ponownie w rytm muzyki, znów w imponującej nocnej scenerii ulic stolicy Dolnego Śląska.

Sportowe zmagania rozpoczniemy i zakończymy na pięknym zabytkowym wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Tuż przed decydującym finiszem Ci z Was, dla których udział ma większą wartość niż wynik z pewnością zwolnią z wrażenia, by podziwiać festiwal świateł fontanny Pergoli. Nie do zapomnienia będzie też bieg przez wnętrze Hali Stulecia, w której tak wielu Wrocławian zaledwie parę tygodni temu świętowało tytuł Mistrza Polski dla koszykarskiego Śląska Wrocław. Mam nadzieję, że przez ostatnie dwa lata udało się Wam zbudować życiową formę i start w najważniejszym wydarzeniem biegowym we Wrocławiu będzie niezapomnianym przeżyciem.

Organizując tegoroczną edycję półmaratonu nie zapominamy jednak o dramatycznych okolicznościach z jakimi zmagają się nasi sąsiedzi z Ukrainy toczący wojnę w obronie swojej wolności. Wrocław już udowodnił swoją gościnność otwierając szeroko drzwi dla naszych gości w potrzebie. Podczas 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będziemy mieć też okazję do wykazania się też hojnością. Gorąco Państwa zachęcam do udziału w zbiórce charytatywnej z przeznaczeniem na pomoc dla Ukrainy. Pamiętajmy, że każdy gest ma znaczenie, a dobro powraca.

Do zobaczenia we Wrocławiu – Mieście Spotkań.

Dodatkowe informacje:

1. Cesja numeru startowego 

Jeszcze dwa dni. Cesji można dokonać w panelu zawodnika na www.datasport.pl

2. Strefy czasowe na starcie

Mając na uwadze, że wielu zawodników zapisywało się na bieg jeszcze przed pandemią, w 2019 roku, a więc mając często lepszą lub gorszą :( formę startową, zasady ustawiania się w strefach startowych są następujące: uczestnicy biegu będą ustawiać się w jednej z sześciu, specjalnie oznaczonych stref, którą wybiorą na podstawie swoich realnych możliwości biegowych w dniu zawodów. Należy pamiętać o tym, że najważniejsze jest, by wzajemnie sobie nie przeszkadzać, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i komfort innych uczestników biegu.

3. Punkty nawadniania

Na trasie biegu będą znajdowały się trzy punkty nawadniania – na 6, 11 i 17 kilometrze oraz oczywiście ostatni punkt na mecie!

iluminacja

4. Odbiór numeru startowego i koszulki

Do odbioru numeru startowego i koszulki, którą można również odebrać po biegu - upoważnia indywidualnie przyznawany kod QR, który zostanie dostarczony mejlem około 7 dni przed biegiem.

Jeśli macie inne pytania zapraszamy do sekcji FAQ https://bit.ly/3th6bnE , oraz do zadawania pytań korzystając z Messengera na naszej stronie fb. Zostanie również uruchomiona specjalna infolinia w dniach 17-19 czerwca. Pytania będzie można kierować pod dwa numery telefonów: 519 073 603 i 519 073 604

5. Dojazd do Biura Zawodów

• z Dworca Głównego PKS i PKP - bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9,
• z centrum - Galeria Dominikańska - bezpośrednio tramwajami 9, 17, 33,
• z Portu Lotniczego Wrocław S.A. - autobusem linii 106 do Dworca Głównego PKP i dalej jak z Dworca Głównego PKP.

6. Dojazd do miasta z Biura Zawodów

• na Dworzec Główny PKP i Dworzec Główny PKS - bezpośrednio autobusem linii 145, tramwajami linii 9, autobusami linii nocnych 259 oraz 253,
• do centrum - Galeria Dominikańska - bezpośrednio tramwajami linii 9, 17, 33,
• do Portu Lotniczego Wrocław S.A. - jak do Dworca Głównego PKP i dalej autobusem linii 106 bezpośrednio na lotnisko.

Więcej na temat komunikacji miejskiej we Wrocławiu znajdą Państwo tutaj: www.pasazer.mpk.wroc.pl,

W związku ze zmianami w organizacji ruchu we Wrocławiu podczas 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zmienione zostaną również rozkłady jazdy linii autobusowych i tramwajowych. Zmiany zostały opublikowane na naszej stronie - w dziale dla mieszkańców.

 Stadion Olimpijski - Paderewskiego - Moniuszki - Kochanowskiego - most Szczytnicki - Grunwaldzka - Sienkiewicza - pl. Bema - Bema - Poniatowskiego 

 - Jedności Narodowej - mosty Warszawskie - Kromera - Kromera 

polowka wroclaw 2319

MIEJSKA KOMUNIKACJA NOCNA:

Z pętli autobusowej na Sępolnie odjeżdżają 2 nocne linie autobusowe: 259 i 253

AUTOKARY Z PARKINGU VOLVO (ULICA MYDLANA) gdzie będzie zorganizowany bezpłatny parking

Volvo - Mydlana - Swojczycka - Most Swojczycki - Mickiewicza - Sępolno
odjazdy z przystanku Volvo o godzinie: 18:00, 18:20, 18:40, 19:00, 19:20, 19:40, 20:00, 20:20, 20:40, 21:00.
oraz
Sępolno - Mickiewicza - Most Swojczycki - Swojczycka - Mydlana - Volvo
odjazdy z pętli Sępolno o godzinie: 0.30, 0.50, 1.10, 1:30, 1:50 i 2:10

UWAGA!
POSIADANIE PRZY SOBIE NUMERU STARTOWEGO 8. PKO NOCNEGO WROCŁAW PÓŁMARATONU ZWALNIA Z OPŁATY ZA PRZEJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W DNIACH 18 i 19.06.2022 r. !

Zmiany w ruchu - Wrocław 18.06.2022

mapa mala wroc

  • od godziny 20:30 zostanie wstrzymany czasowo ruch na trasie półmaratonu (patrz mapka)
  • planowane otwarcie ulic to godzina 1:30 - policja na bieżąco będzie przywracać ruch po przebiegnięciu ostatniego biegacza
  • prosimy o zapoznanie się z mapką poniżej - znajdziecie na niej sugerowany objazd
  • dodatkowym sposobem objazdu jest kierowanie się w stronę Kamieńca Wrocławskiego i Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Kierowcy, liczymy na Waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Liczmy, że dzięki wzajemnej komunikacji wszystko przebiegnie sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów.

REKLAMA

poznan maraton 2023