Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

trasa polmaraton wroclaw

18 czerwca 2022 r., na starcie wrocławskiego półmaratonu stanie 12 000 osób! Będzie to prawdopodobnie największa w tym roku impreza biegowa. Na ten moment biegacze czekali 3 lata! Start biegu zaplanowany jest tradycyjnie w godzinach wieczornych - o godz. 21:30. Biegacze wystartują i zakończą bieg na płycie Stadionu Olimpijskiego.

Dystans półmaratonu pokonają ulicami Wrocławia, a niespotykaną dotąd nowością będzie przebiegniecie przez sam środek słynnej Hali Stulecia wzniesionej w latach 1911–1913! Ta niespodzianka pojawi się dopiero na 18 km trasy. Tuż przed tą atrakcją, na 17 km biegacze pobiegną przez historyczny, ponad stuletni Most Zwierzyniecki, który znajduje się w sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego - od niego wywodzi się współczesna nazwa mostu, który w tej formie powstał w 1901 roku. Następnie zawodnicy przebiegną obok słynnej Iglicy Wrocławskiej, pięknie oświetlonej w porze nocnej.

Za Halą Stulecia trasa poprowadzi pergolą dookoła Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, na ktorej przez cały czas biegu będzie się odbywał pokaz. Dwukrotnie przemierzony zostanie również kolejny przepiękny wiszący Most Grunwaldzki, który ma także ponad stuletnią historię - powstał w roku 1910. Biegacze będą mogli podziwiać też Katedrę św. Jana Chrzciciela wbiegając najstarszymi we Wrocławiu mostami: Mostem Piaskowym z 1861 roku (chociaż jego historia jest o wiele dluższa), a następnie Mostem Tumskim z 1889 roku, na jedno z piękniejszych miejsc w mieście jakim jest Ostrów Tumski. Na mecie półmaratonu, na Stadionie Olimpijskim zapłonie znicz.

Organizatorzy zapowiadają na trasie dużo muzyki i liczne iluminacje. Kibiców także na pewno nie zabraknie!

Miejmy nadzieję, że dopisze także pogoda. Ostatni półmaraton wrocławski to strugi wody lejące się z nieba. Wydawało się jednak, że biegaczom to zupełnie nie przeszkadzało :) 

Na pewno uczestnicy biegu długo będą pamiętali te wszystkie atrakcje i zapragną nie raz jeszcze wrócić do Wrocławia. Niestety pula zapisów została już zamknięta :(

nocny 299

nocny wroclawski2019

nocny wroclawski2019a