marek danielak numer
Dorota Szota: W czwartek 18 listopada 2021 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu pożegnaliśmy Śp. Dyrektora Honorowego, "Ojca" Wrocław Maratonu - Marka Danielaka. W uroczystości wzięła udział rodzina, współpracownicy, przyjaciele i biegacze. Mszę Świętą odprawił biegacz - ksiądz Rafał Kowalski, twórca Klubu Biegacza "Biegnij z Jezusem", założonym w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

Urna z prochami została odprowadzona do grobu rodzinnego. Obecny podczas pogrzebu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wygłosił krótkie pożegnanie. Również Dyrektor Wrocławskiego Maratonu i Półmaratonu - Wojciech Gęstwa odczytał piękne i wzruszające wspomnienie na temat zmarłego, którego fragment cytujemy.

"Mówisz Wrocław Maraton - widzisz twarz Marka Danielaka, mówisz Marek Danielak - widzisz rzesze biegaczy na Wrocławskich ulicach. Jego roześmiana twarz na mecie zawodów to obraz, którego na pewno nie zapomnimy. [...] Dziś osiemnastego listopada, już wiemy, że Pan Bóg ma plan zorganizować w niebie maraton i potrzebuje najlepszego z dyrektorów. Posłał więc po Marka Danielaka. Jestem pewny, że będzie to najlepiej zorganizowany maraton w niebiosach. [...] Na początek Twojego niebiańskiego maratonu pozwól, że pożegnamy Cię tradycyjnym maratońskim odliczaniem startu. 10, 9, 8..... 1. Żegnaj Mistrzu, żegnaj przyjacielu, żegnaj Marku."

Do odliczania niebiańskiego maratonu włączyli się obecni przy grobie biegacze.

Współpracownicy przygotowali na to ostatnie pożegnanie symboliczną koszulkę oraz numer startowy z imieniem i nazwiskiem zmarłego dyrektora. Na odwrocie numeru startowego znalazła się notatka biograficzna.

Dla nas, dla redakcji Maratończyk.pl, było to wzruszające i symboliczne pożegnanie. Znaliśmy Marka Danielaka i współpracowaliśmy z nim od wielu lat i na pewno nigdy go nie zapomnimy.

Spoczywaj w Pokoju Marku.

marek danielak numer rewers

md 2021 1
md 2021 2 md 2021 3

md 2021 4