Organizatorzy PKO Wrocław Maratonu zamierzają wprowadzić fundamentalne zmiany w swojej imprezie, ale też myślą o wytyczeniu nowych trenów w Polsce. W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w konferencji prasowej (12.12.19), podczas której dyrektor Wojciech Gęstwa przedstawił zmiany, jakie czekają nas w przyszłym roku. Ich celem jest przywrócenie pewnego elitaryzmu królewskiemu dystansowi.

Przede wszystkim ma być zmniejszony limit zawodników do 3 tys., start nastąpi za miastem, trasa pełna atrakcji ma przebiegać przez małe miejscowości, aby ostatecznie finiszować na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Te zmiany mają wskrzesić ducha dawnych imprez, o czym szczegółowo opowiada dyrektor maratonu w naszym materiale.

Oferta skierowana jest do miłośników maratońskiego biegania w całej Polsce, choć ma na celu także aktywizację mieszkańców Wrocławia, którzy zostaną zwolnieni z opłaty startowej.

Zmiany zapowiadają się dość rewolucyjnie. Organizatorzy nie chcą walczyć o wysoką frekwencję, ale postanawiają skupić się na jakości imprezy i proponują pewien powrót do przeszłości.