Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski
wroc 2019 noc polowka

Tysiące biegaczy 15 czerwca wystartuje w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Bieg rozpocznie się świetlnym pokazem, a trasa poprowadzi przez reprezentacyjną część miasta. Na zawodników, kibiców i mieszkańców Wrocławia czeka mnóstwo atrakcji i strefy z muzyką klubową. Sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski, obchodzący w tym roku jubileusz 100-lecia. W trakcie biegu odbędzie się akcja charytatywna „biegnę dla Agnieszki i Kacperka”.

Nocny półmaraton we Wrocławiu jest jednym z bardziej popularnych wydarzeń biegowych w Polsce, o czym świadczy fakt, że kilka godzin po otwarciu zapisów zabrakło już wolnych miejsc. W imprezie weźmie udział 13 tysięcy zawodników. Dwie godziny przed półmaratonem wystartuje również PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego na dystansie 1,5 km.

- Kolejny raz PKO Bank Polski jest sponsorem Nocnego Wrocław Półmaratonu. To duże wydarzenie łączące sport, kulturę i dobroczynność, ale przede wszystkim dobrą zabawę dla całych rodzin. Zachęcam do odwiedzenia pełnej atrakcji strefy PKO Banku Polskiego – mówi Dominika Cebrat, dyrektor biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Miasteczko biegowe zapewni odwiedzającym mnóstwo wrażeń. W nim PKO Bank Polski przygotował specjalną strefę zdrowia, gdzie będzie można wykonać badania czy zasięgnąć porad specjalistów. Będzie też można poćwiczyć na specjalnym rowerze, wyciskającym sok ze świeżych owoców. Na miejscu będzie ambasador programu „PKO Biegajmy razem”, Paweł Januszewski, znany lekkoatleta, z którym będzie można porozmawiać na temat biegów.

7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton jest zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów. Aby ją zdobyć należy ukończyć 5 biegów na tym dystansie w ciągu kalendarzowego roku. Łączący sport z elementami kultury wrocławski półmaraton to wydarzenie dla wszystkich i każdego roku odbywa się w rytm innego rodzaju muzyki. Tym razem dominować będzie brzmienie klubowe.

„biegnę dla Agnieszki i Kacperka”
7. edycji nocnego półmaratonu będzie towarzyszyć akcja „biegnę dla…”. Możemy pomóc 16-miesięcznemu Kacerkowi, który urodził się z wadą wrodzoną lewej rączki oraz 20-letniej Agnieszce, która cierpi m.in. na dysplazję włóknistą.

– Choroba, z którą się zmagam wymaga ode mnie codziennej walki, ale nie poddaję się! Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w akcji „biegnę dla Agnieszki oraz Kacperka” i z góry dziękuję za okazaną pomoc – mówi Agnieszka Kudyra.

Aby pomóc, wystarczy przed startem przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Agnieszki i Kacperka” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie Agnieszki i Kacperka. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w Biurze Zawodów na Stadionie Olimpijskim, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w piątek 14 czerwca i 15 czerwca.