14 marca startuje druga edycja programu biegowego pn. I Ty możesz zostać maratończykiem, którego celem jest przygotowanie osób, które nigdy ie przebiegły dystansu maratońskiego, do startu w 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonie.
- Pierwsza edycja programu okazała się sporym sukcesem. W ubiegłym roku w maratonie wystartowało 72 uczestników szkolenia i wszyscy oni ukończyli bieg w wyznaczonym limicie czasu - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.
Specjalnie z myślą o tych, którzy marzą o starcie w 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonie, organizator imprezy, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, przygotował drugą edycję programu. Pierwszy trening grupy odbędzie się w niedzielę 14 marca o godz. 9.00 na terenie Stadionu Olimpijskiego.

Cały cykl treningowy trwa 6 miesięcy. W tym czasie uczestnicy będą uczyć się technik biegania, a także pracować nad wytrzymałością oraz kondycją. Poznają także smak sportowej rywalizacji podczas kontrolnych biegów oraz masowych imprez biegowych. Opiekunem grupy jest Grzegorz Pieczarka, trener biegów długich. Udział w programie jest bezpłatny.

Informacje o programie

Czas trwania programu: 14 marzec 2010 - 12 wrzesień 2010
Miejsce zbiórek: Stadion Olimpijski (pergola)

Spotkania: marzec - raz w tygodniu, niedziela, godz. 9.00
kwiecień-wrzesień - dwa razy w tygodniu, niedziela, godz. 9.00; wtorek, godz. 18.00

Warunki uczestnictwa w programie:
1.         W programie uczestniczą osoby pełnoletnie.
2.         Uczestnicy programu zobowiązani są dostarczyć trenerowi oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w treningach.

Zapisy
Zgłoszenia do programu przyjmowane są: w siedzibie organizatora - MCS Wrocław, al. Paderewskiego 35 we Wrocławiu (Stadion Olimpijski), w Dziale Trenerów i Instruktorów Sportu, w godz. 7-16, pokój nr 26, 27, tel. 0717334094; na adres mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także przed treningiem u Jacka Jackowiaka i Grzegorza Pieczarki.

Przypomnijmy, 28. HASCO-LEK Wrocław Maraton odbędzie się 12 września. Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego o godz. 9.00.

Więcej informacji można znaleźć na www.wroclawmaraton.pl.
{moscomment}