Magdalena Krause-Pietkiewicz: Organizatorzy Wrocław Maratonu rozpoczęli zapisy do kolejnej edycji biegu maratońskiego. W ciągu kilku dni na listę startową wpisało się ponad 200 osób. To niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności wrocławskiego maratonu jak i o zasłużonej renomie, jaką cieszy się nasza impreza. W rekordowym 27. Hasco-Lek Wrocław Maratonie pobiegło 1733 maratończyków. Dlaczego biegacze tak chętnie wybierają Wrocław? O odpowiedź poprosiliśmy zawodników, którzy w ubiegłym roku postanowili w grodzie nad Odrą po raz pierwszy zmierzyć się z dystansem maratońskim.

Justyna Jędro, pedagog

Chciałabym wszystkich zachęcić do udziału w 28. Wrocław Maratonie. W ubiegłym roku to właśnie we Wrocławiu debiutowałam na dystansie maratońskim i z tego powodu mam ogromny sentyment do tej trasy. Poza tym moje wspomnienia i wrażenia z tego wydarzenia są jak najbardziej pozytywne. Przede wszystkim uważam, że maraton zorganizowany jest na najwyższym poziomie. Trasa jest bardzo ciekawa - prowadzi prawie przez cały Wrocław, dlatego też przyjezdni mają zagwarantowane szybkie zwiedzanie miasta, mogą zobaczyć najciekawsze miejsca, m.in.: Stadion Olimpijski, Most Grunwaldzki, Halę Targową, Rynek, Ratusz oraz inne. Na trasie można spotkać wielu kibiców, którzy dopingują, i to właśnie dzięki nim biegnie się lżej i zapomina o narastającym zmęczeniu. Na samej mecie, na tych, którzy ukończyli bieg, czeka bardzo ładny medal, można zjeść dobre jedzonko, a w oczekiwaniu na wyniki można obejrzeć różnego rodzaju występy. Zachęcam zatem wszystkich, by się zarejestrowali, przyjechali 12 września do Wrocławia i wystartowali w maratonie. Na pewno nie pożałujecie i będziecie chcieli tutaj wracać co rok.

Paweł Rańda, sportowiec

Jest kilka powodów, dla których nie tylko warto, ale wręcz trzeba przebiec wrocławski maraton. Po  pierwsze, niezwykła  trasa, która prowadzi przez najpiękniejsze wrocławskie miejsca: Sępolno, mosty, Uniwersytet Wrocławski, Rynek, Zalesie, Zacisze i oczywiście Stadion Olimpijski. Zobaczyć Wrocław z perspektywy ulic zamkniętych tylko dla nas - biegaczy to ogromna przyjemność. Kolejnym powodem są kibice, których nie brakuje na trasie. Do tego ich inwencja twórcza, która daje kopa i podnosi na duchu! Poza tym dla mnie, faceta i sportowca, najważniejsze jest wyzwanie. Krótko mówiąc, ten kto przebiegnie Wrocław Maraton nie jest już zwykłym zjadaczem chleba, jest jednym z nielicznych. Dlatego Panie i Panowie ubierajcie buty i pokażcie przyjaciołom, dzieciom, bliskim, z jakiej gliny jesteście ulepieni!!!

Bartosz Wiśniewski, dziennikarz

Dlaczego warto przebiec maraton we Wrocławiu? Bo to miasto inne niż wszystkie, miasto spotkań, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Trasa biegnąca przez całe miasto jest płaska i przyjemna. Podczas tych 42 kilometrów można się we Wrocławiu zakochać. Zabytkowe Sępolno, piękny Rynek, urokliwe boczne uliczki - to wszystko składa się na niezapomnianą przygodę, którą będzie się długo wspominać. Doskonała organizacja wrocławskiego maratonu pozwala skupić się tylko na pokonywaniu swoich słabości, no i podziwianiu miasta. Wszystko to razem sprawia że do Wrocławia po prostu trzeba przyjechać i przebiec tu maraton!        


Przypomnijmy, 28. Wrocław Maraton rusza 12 września. Zgłoszenia udziału przyjmowane są tylko do 11 września.

Terminy zgłoszeń i opłat:

I termin            do 31.05.2010r. - 30 zł tylko dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska

II termin           do 30.06.2010r. - 60 zł

III termin          do 31.08.2010r. - 80 zł

 

Zawodnicy i zawodniczki, którzy mają 60 lat i więcej (rocznik 1950 i starsi) oraz zgłoszą się do 30 sierpnia 2010r. nie ponoszą opłaty startowej.

IV termin         do 10.09.2010r. - 120 zł

V termin           11.09.2010r. w biurze zawodów w godz. 9.00-22.00 - 150 zł - bez pakietu startowego


Dla tych, którzy do 15 lutego wpiszą się na listę uczestników maratonu oraz uiszczą opłatę startową firma Hasco-Lek przygotowała upominki firmowe. Nagrodę - zestaw suplementów diety dla zdrowia i urody Natur Kaps otrzyma co 15 osoba. Lista laureatów zostanie zamieszczona 19 lutego na stronie www.wroclawmaraton.pl

{moscomment}