Magdalena Krause-Pietkiewicz: Już za miesiąc rozpocznie się największa impreza biegowa na Dolnym Śląsku - 27. HASCO-LEK Wrocław Maraton." Tegoroczna edycja wrocławskiego maratonu będzie na pewno wyjątkowa. Przede wszystkim zapowiada się rekord frekwencji. - Do tej pory zgłosiło się ponad 2000 osób z 16 krajów i z każdym dniem przybywa chętnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września, a zatem na pewno grono zawodników znacząco się powiększy - mówi Waldemar Biskup, dyrektor 27. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.

Organizatorzy maratonu przygotowują atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Nagrodą główną dla rekordzisty i jednocześnie zwycięzcy wrocławskiego maratonu jest samochód Ford Fiesta o wartości 40 tys. zł. Jeżeli rekord nie padnie (obecny rekord 2:13:28), auto zostanie rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg. Pozostałe nagrody rzeczowe to m.in. telewizory LCD, odtwarzacze DVD, radiomagnetofony z CD, zegarki, telefony komórkowe.

Każdy maratończyk otrzyma pakiet startowy: koszulkę, numer startowy z wbudowanym chipem, pamiątkowy medal oraz zestaw upominkowy od firmy HASCO-LEK, składający się m.in. z 5 preparatów dla zdrowia i urody Natur Kaps. Oprócz tego organizatorzy zapewniają bezpłatne noclegi z 12 na 13 września w hali sportowej MCS-u przy ul. Parkowej 14, opiekę medyczną oraz możliwość skorzystania z pomieszczeń sanitarnych.

Biegowi będzie towarzyszyć konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z trasy 27. HASCO-LEK Wrocław Maratonu wykonane w dniu 13 września, w którym do wygrania jest telewizor LCD, odtwarzacz DVD i radiomagnetofon z CD. Dużą atrakcją będzie także konkurs na najlepszy doping na trasie wrocławskiego maratonu, również z ciekawymi nagrodami.

 W tym roku w ramach maratonu odbędzie się dodatkowy bieg - bieg rodzinny „NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA" na dystansie 1609 m. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy miłośnicy biegania. Impreza ma charakter otwarty, liczy się udział, a nie wynik. Na zawodników, którzy ukończą bieg, czekają cenne nagrody, ufundowane przez HASCO-LEK. Do rozlosowania są: skuter, telewizor LCD, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon z CD oraz bilety rodzinne na baseny rekreacyjne do Wrocławskiego Parku Wodnego. Pierwszych 2000 osób otrzyma od sponsora zestawy upominkowe: koszulka, długopis, notes, 3 opakowania suplementów diety z serii NATUR KAPS.

Przypomnijmy, 27. HASCO-LEK Wrocław Maraton startuje 13 września o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Jego organizatorami są Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton oraz Urząd Miejski Wrocławia.

{moscomment}