Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski

Marcin Janiszewski: Już jutro, w sobotę 16.06.2018 r. o godzinie 22:00, z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego wystartują uczestnicy 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. W trasę biegnącą ulicami miasta wyruszy rekordowe 12 000 zawodników z 36 krajów świata. Zainteresowanie udziałem we wrocławskim półmaratonie było tak ogromne, że wszystkie pakiety znalazły nabywców w zaledwie 15 dni!

Tegoroczny 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbywa się w stylistyce lat 70, 80 i 90. Od samego startu wszystkim uczestnikom będzie towarzyszyła muzyka disco – zawodnicy wyruszą przy dźwiękach utworów, które sami wybrali w głosowaniu na portalu społecznościowym. Później, w wyznaczonych miejscach przy trasie będą odtwarzane energiczne hity z minionych epok. Dodatkowo, specjalnie podświetlone zostaną wybrane mosty i – oczywiście – elementy samego Stadionu Olimpijskiego – finiszu 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Wszystkie stroje nawiązujące do epoki disco są oczywiście mile widziane – zarówno wśród biegaczy, jak i kibiców, dla których wstęp na trybunę stadionu będzie wolny!

Każdy z biegaczy otrzyma biało – czerwoną koszulkę techniczną z rysunkami znanych wrocławskich zabytków, między innymi: Hali Stulecia, Katedry, Starego Ratusza. Dzięki temu biegowa pamiątka ze Stolicy Dolnego Śląska zawiera zarówno motywy typowo wrocławskie, jak i barwy narodowe – obie tegoroczne imprezy biegowe (półmaraton i maraton) są bowiem częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Po przekroczeniu mety zawodnicy otrzymają medale w kształcie skrzata, nawiązującego do stylistyki disco: w tanecznej pozie, charakterystycznych spodniach „dzwonach” w jaskrawozielonym kolorze i z brodą ułożoną w „afro”. Podobnie, jak w poprzednich latach, trofea z półmaratonu i maratonu będą łączyły się ze sobą: pamiątką ukończenia biegu na pełnym dystansie stanie się drugi krasnal, tym razem upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – z flagą narodową, elementami wojskowego umundurowania i czerwonym kwiatem.

Tuż przed startem głównej imprezy w krótką trasę – liczącą około 1600m, dystans mili olimpijskiej – wyruszy 700 uczestników PKO Wieczornego Rodzinnego im. J. Witkowskiego, w którym nie obowiązuje żadne ograniczenie wiekowe. Wszyscy uczestnicy biegu towarzyszącego będą finiszować w tym samym miejscu, co półmaratończycy, dostaną również zbliżone wyglądem medale – z wizerunkiem krasnala.

Wszystkim półmaratończykom przypominamy:
- w celu pozytywnej weryfikacji należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem – odbiór pakietów odbywa się w Sekretariacie Biegu (Hala Wielofunkcyjna AWF) w godzinach podanych w regulaminie;
- o konieczności uzupełnienia rewersu numeru startowego (należy tam podać m.in. informacje o swoich chorobach, ICE);

- zakaz udostępniania swojego numeru innym zawodnikom (osoba, która biegnie z cudzym numerem podszywa się pod innego biegacza);

- nie wolno korzystać z pomocy osób jadących na rowerze (pomagając Wam wprowadzają dodatkowy tłok i zagrażają bezpieczeństwu innych zawodników). Osoby jadące na rowerze mogą zostać zatrzymane przez Policję lub Straż Miejską i muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi;

- apelujemy o niepokonywanie ostatnich metrów na mecie sprintem w szaleńczym tempie lub w towarzystwie dzieci – taka kombinacja może być tragiczna w skutkach.

Mieszkańcom Wrocławia przypominamy, że ze względu na bezpieczeństwo uczestników, w dniu biegu od godz. 21:00 pojawią się następujące utrudnienia, które potrwają do godz. 2:30 dnia 17.06.2018 r.:

- zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej;

- czasowe wyłączenia z ruchu lub ograniczenia przepustowości poszczególnych odcinków dróg na trasie półmaratonu;

- wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy półmaratonu (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu pod nadzorem służb Policji – WRD lub Prewencji);
- uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie półmaratonu (obowiązujące całą dobę, 16 czerwca).

Wszystkie szczegóły dotyczące zmian dostępne są na stronie internetowej www.pol.wroclawmaraton.pl w zakładce „Dla mieszkańców”.

    Uczestnikom 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu życzymy jak najlepszych czasów i doskonałej zabawy w wyjątkowej wrocławskiej atmosferze magicznej nocy w rytmach disco! Mieszkańców Stolicy Dolnego Śląska serdecznie zapraszamy zarówno do podziwiania finiszu biegu na Trybunie Zachodniej Stadionu Olimpijskiego (wstęp wolny), w wybrane miejsca – punkty z nagłośnieniem (lista dostępna na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl), jak i do dopingowania zawodników w bezpiecznych miejscach przy trasie.

Do zobaczenia!
 
 
 

{moscomment}