Maraton Wrocławski

Wyniki
Galeria - cz. 1
Galeria - cz. 2
Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 

wroclaw pol 2022 start

W sobotni wieczór,  po trzech latach przerwy wystartowała ósma edycja Nocnego Wrocław Półmaratonu. Warunki do biegania były wczoraj wyjątkowo trudne. Upalny dzień, brak wiatru i duchota spowodowały, że zdarzały się omdlenia. Bieg ukończyło 7732 zawodników. Zwyciężył Patryk Kozłowski z wynikiem 1:05:16, drugi był Artur Olejarz z czasem 1:06:27, trzeci Nikodem Dworczak z rezultatem 1:06:35. 

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Zmiana organizacji ruchu - przejazdy 
Trasa
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości
 
 nocny wroclawski pol 2019

Już tylko 9 dni dzieli nas od startu 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.  Warto przygotować się do niego nie tylko fizycznie, ale także zaplanować odbiór pakietu, dojazd i przypomnieć sobie najważniejsze informacje z regulaminu.

Na uczestników biegu czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie specjalne podświetlenie wielu ciekawych architektonicznych perełek Wrocławia, koło których przebiega trasa półmaratonu. Zwróćcie zatem na nie szczególną uwagę. Wśród najważniejszych wymienione zostały obiekty takie jak: Wieża zegarowa Stadionu Olimpijskiego, Pergola i Hala Stulecia,  Most Grunwaldzki, Dworzec PKP,  Wieża ciśnień, Teatr Capitol, Ostrów Tumski i Most Zwierzyniecki. Dodatkowo zaplanowano 7 punktów muzycznych z muzyką rockową by dopingowały Was do walki o jak najlepsze wyniki :).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

medale wroclaw
Organizatorzy 8. Nocnego Wrocław Półmaratonu zaprezentowali koszulki i medale, jakie w pakietach startowych znajdą zawodnicy, którzy wystartują we Wrocławiu 18 czerwca 2022 roku. Pomysł na koszulki jak możemy przeczytać na facebooku imprezy: "Ma być kolorowo i wesoło!". Równie kolorowo ma się dziać na koszulkach Biegu Rodzinnego. Medale obu biegów na rewersie będą miały kontur mapy Ukrainy wraz z hasztagiem "Pomoc dla Ukrainy", co jest wyrazem wsparcia kraju objetego wojną. Na awersie nie zabraknie oczywiście tradycjnego wrocławskiego krasnala! Medal biegu głównego i biegu rodzinnego będzie miał nieco inną grafikę co poniżej prezentujemy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Fotorelacja 2019 / Fotorelacja 2018
Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

trasa polmaraton wroclaw

18 czerwca 2022 r., na starcie wrocławskiego półmaratonu stanie 12 000 osób! Będzie to prawdopodobnie największa w tym roku impreza biegowa. Na ten moment biegacze czekali 3 lata! Start biegu zaplanowany jest tradycyjnie w godzinach wieczornych - o godz. 21:30. Biegacze wystartują i zakończą bieg na płycie Stadionu Olimpijskiego.

Dystans półmaratonu pokonają ulicami Wrocławia, a niespotykaną dotąd nowością będzie przebiegniecie przez sam środek słynnej Hali Stulecia wzniesionej w latach 1911–1913! Ta niespodzianka pojawi się dopiero na 18 km trasy. Tuż przed tą atrakcją, na 17 km biegacze pobiegną przez historyczny, ponad stuletni Most Zwierzyniecki, który znajduje się w sąsiedztwie Ogrodu Zoologicznego - od niego wywodzi się współczesna nazwa mostu, który w tej formie powstał w 1901 roku. Następnie zawodnicy przebiegną obok słynnej Iglicy Wrocławskiej, pięknie oświetlonej w porze nocnej.

Napisz komentarz (13 Komentarzy)

nocny info wroclaw 2


Strona półmaratonu

Dział poświęcony imprezom
Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości


Organizator: 8. Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 18 czerwca 2022 roku ze Stadionu Olimpijskiego. Obecnie weryfikujemy listę startową i wysyłamy do wszystkich informacje organizacyjne. Dlatego jeżeli jesteś zapisana/zapisany na bieg to koniecznie sprawdź swoją skrzynkę mailową.


W materiale garść najważniejszych szczegółów, które mamy dla Ciebie!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wojciech gestwa wywiadDyrektor Wojciech Gęstwa, Wrocław Maraton 2019

Wczoraj zostały ogłoszone terminy wrocławskiego maratonu, półmaratonu i biegu niepodległości, które odbędą się w 2022 roku. Zanim ta wiadomość ujrzała światło dzienne udało nam się porozmawiać z Dyrektorem Wojciechem Gęstwą o przyszłości biegów masowych i wrocławskich imprezach biegowych.

Maratończyk.pl: W polskim bieganiu widać pewne „odmrożenie”, czy planujecie w przyszłym roku wrócić do organizacji Maratonu i Półmaratonu Wrocławskiego?

Wojciech Gęstwa: Tak, planujemy w 2022 r. zorganizować: 8. Nocny Wrocław Półmaraton - 18 czerwca, 38. Wrocław Maraton - 11 września, 2. Wrocławski Bieg Niepodległości - 11 listopada.

Maratończyk.pl: Tuż przed pandemią planowaliście duże zmiany w organizacji maratonu, które mogły wyznaczyć nowy trend w bieganiu miejskim. Przede wszystkim miał to być zmniejszony limit zawodników do 3 tys., start poza miastem, trasa pełna atrakcji - przebiegająca przez małe miejscowości, ale z tradycyjnym finiszem na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Te zmiany miały wskrzesić ducha dawnych imprez. Czy nadal zamierzacie iść w tym kierunku?

Napisz komentarz (3 Komentarze)

wroclawskie imprezyDział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

Dziś na stronach wrocławskich imprez biegowych pojawił się komunikat, który chyba wszystkich ucieszy :) 
"Drodzy biegacze! Wiemy jak bardzo czekaliście na tę chwilę! I oto jest ten moment! Możemy oficjalnie ogłosić daty imprez biegowych zaplanowanych na 2022 rok! Szykujcie formę! Mamy nadzieję, że spotkamy się na biegowym szlaku!"

W kalendarzach zapiszcie 3 główne wydarzenia:
➡️18 czerwca 2022 - 8. Nocny Wrocław Półmaraton
➡️11 września 2022 - 38. Wrocław Maraton
➡️11 listopada 2022 - 2. Wrocławski Bieg Niepodległości 

Napisz komentarz (2 Komentarze)

marek danielak numer
Dorota Szota: W czwartek 18 listopada 2021 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu pożegnaliśmy Śp. Dyrektora Honorowego, "Ojca" Wrocław Maratonu - Marka Danielaka. W uroczystości wzięła udział rodzina, współpracownicy, przyjaciele i biegacze. Mszę Świętą odprawił biegacz - ksiądz Rafał Kowalski, twórca Klubu Biegacza "Biegnij z Jezusem", założonym w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu.

Urna z prochami została odprowadzona do grobu rodzinnego. Obecny podczas pogrzebu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wygłosił krótkie pożegnanie. Również Dyrektor Wrocławskiego Maratonu i Półmaratonu - Wojciech Gęstwa odczytał piękne i wzruszające wspomnienie na temat zmarłego, którego fragment cytujemy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 

Wojciech Szota: Po raz pierwszy zobaczyłem Marka Danielaka w 2002 roku. Wtedy Maraton Wrocławski startował na Rynku Starego Miasta. Stał na trybunie i machał radośnie biegaczom, aż do momentu kiedy ostatni zawodnik wyruszył na trasę. My biegacze mu odmachiwaliśmy. Pamiętam, że bardzo mnie tym ujął. W tamtym czasie bieganie masowe było w głębokim kryzysie. Największe imprezy nie mogły zgromadzić tysiąca uczestników. Wiele miast traktowało maratony jak „piąte koło u wozu” i organizatorzy często dawali to odczuć, a we Wrocławiu był ktoś kto okazywał biegaczom serdeczność.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

 marek danielak2021

Dziś (14.11.2021) zmarł Marek Danielak, pomysłodawca i pierwszy dyrektor Maratonu Wrocławskiego, animator biegania, społecznik. Jak napisał Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: „Miał na swoim koncie największą liczbę zorganizowanych maratonów na… świecie”. To bardzo przykra wiadomość, która nas dzisiaj zszokowała. Nie raz z zapartym tchem słuchaliśmy jego opowieści o tym jak organizował biegi jeszcze w dobie PRL-u, w czasach transformacji i ostatnich latach. Wciąż był honorowym dyrektorem Maratonu Wrocławskiego, czynnie biorącym udział w przygotowaniach do imprezy. Pamiętamy go jako wielkiego przyjaciela biegaczy. Zawsze powtarzał, że to uczestnicy są najważniejsi, a dopiero potem sponsorzy, patroni, organizatorzy... Niech spoczywa w pokoju.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona WrocWalk Marathon
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wrocwalk medal 2021
Marcin Janiszewski: W tym roku jedyną organizowaną przez Miasto Wrocław imprezą z okazji Dnia Niepodległości będzie WrocWalk Marathon. Sama idea „spaceru na medal” i wydarzenie są znane Wrocławianom z lat 2018 i 2019 (w minionym roku obostrzenia związane z pandemią COVID-19 uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy). Teraz, WrocWalk Marathon powraca w nieco innych, jesiennych okolicznościach i z nowym, patriotycznym motywem przewodnim.

11 listopada 2021 r. wszyscy chętni będą mieli możliwość zwiedzać Wrocław odwiedzając miejsca nie zawsze dostępne na co dzień; skorzystać ze specjalnych, okolicznościowych warsztatów i wydarzeń oraz wziąć udział w wyjątkowych, patriotycznych atrakcjach dodatkowych. Uczestnicy po wcześniejszym dokonaniu zapisu odbierają mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

komunikat. wroclaw

Marcin Janiszewski: Organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu z przykrością informują, że ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących możliwości przeprowadzenia biegu ulicznego dla kilkunastu tysięcy uczestników oraz imprez masowych w dobie wciąż trwającej pandemii COVID-19, zmuszeni są zrezygnować w tym roku z planowanego na jesień wydarzenia.

Obowiązujące podmiot publiczny przy realizacji tak ogromnego przedsięwzięcia procedury, wymagają przygotowania niezbędnych działań organizacyjnych i formalnych z odpowiednim wyprzedzeniem. Brak w tym momencie jakichkolwiek dokładnych warunków i planowanych limitów, ograniczeń lub wytycznych sprawia, że przeprowadzenie wrocławskiego półmaratonu w tym roku staje się niemożliwe.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wroclawskie biegi 2021

Marcin Janiszewski: W ubiegłym roku, kiedy pandemia COVID-19 wywróciła do góry nogami znany nam świat, nie tylko w zakresie biegów miejskich i długodystansowych, Wroclaw Marathon Team deklarował, że ”Wrocław wróci silniejszy”. Choć wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna za kilka miesięcy ani jakie pojawią się regulacje i ograniczenia prawne dotyczące organizacji imprez sportowych, znane są najważniejsze ustalenia dotyczące organizacji przyszłorocznych biegów w stolicy Dolnego Śląska.

Napisz komentarz (3 Komentarze)

 Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

WIELKIE IMPREZY BIEGOWE WE WROCŁAWIU 🏃🏃🏃 Leci Gołąb - Paweł Gołębski rozmawia z Wojciechem Gestwą - dyrektorem Wrocław Maratonu i 8. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu oraz rzecznikiem prasowym Marcinem Janiszewskim.

O bieganiu, sportowej radości, tegorocznej edycji, półmaratonie we Wrocławiu, zresztą... sami posłuchajcie!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

WroclawWrociSilniejszy Solowka1

Marcin Janiszewski: 20 czerwca 2020, pierwotnie zaplanowano 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Ze względu na pandemię COVID-19 impreza została przeniesiona na 12 czerwca 2021. Mimo to, w sobotę przez cały dzień organizatorzy będą przypominać o półmaratonie i zachęcać biegaczy do aktywności. Oczywiście samodzielnej i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa!

Już wczoraj wieczorem została opublikowana lista utworów muzycznych zagrzewających do biegu w rockowej stylistyce półmaratonu. Główne wydarzenie, Wrocław Wróci Silniejszy – Solówka, ruszy w sobotę rano. Każdy biegacz, który zdecyduje się pobiec (przypominamy – z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa) i umieści w wydarzeniu swoje zdjęcie opatrzone hasztagiem #WrocławWróciSilniejszy ma szanse otrzymać gadżety Wroclaw Marathon Team. Trafią one do autorów najlepszych fotografii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wroc maraton team
Marcin Janiszewski: W najbliższy poniedziałek startuje nowa inicjatywa Wroclaw Marathon Team – Akademia Biegania. To bezpłatna propozycja dla wszystkich, którzy od podstaw zaczynają swoją przygodę z długodystansowym bieganiem. Akademia będzie dostępna on-line za pomocą mediów społecznościowych – tak, by wciąż można było korzystać z niej, utrzymując bezpieczny dystans i unikając kontaktu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Strona półmaratonu
 
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

100647610 2895544510493120 3397242199681794048 o

Znamy datę 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu! Odbędzie się w drugi weekend czerwca - 12.06.2021. Zapisy jeszcze nie wystartowały, ale już można planować i mieć nadzieje, że nic już nam nie odbierze radości wspólnej, fantastycznej zabawy i rywalizacji sportowej podczas Wrocławskiego Półmaratonu 2021!

Zapisujcie ją w głowach, w telefonach i notesach! - pisze organizator - Koniecznie dajcie znać, z kim mamy wspólne plany na 12 czerwca?

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wojciech gestwa wroc maraton 2019 1 Dyrektor Wojciech Gęstwa kibicuje żywiołowo zwycięzcy, na mecie Wrocław Maratonu 2019

Wojciech Gęstwa to jedna z najbarwniejszych postaci rynku biegowego w Polsce. Od siedmiu lat jest dyrektorem Wrocław Maratonu i wiele jego przewidywań w jakim kierunku pójdą trendy imprez biegowych sprawdziło się, jak choćby pomysł na Nocny Półmaraton Wrocławski. Warto jego słowa brać na poważnie. Często idzie pod prąd - często ma rację. Na początku pandemii powiedział, że powstanie nowy rynek biegowy w Polsce. Wrocław jako pierwszy odwołał jesienny maraton. Maratończykowi.pl udzielił wywiadu, w którym przewiduje ogromne zmiany, naszym zdaniem smutne zmiany, ale niestety ten scenariusz coraz bardziej wydaję się być realny.

Maratończyk.PL: Czy decyzja o odwołaniu jesiennego maratonu nie jest przedwczesna?

Wojciech Gęstwa: Jesteśmy odpowiedzialnym Organizatorem, który organizuje sportowe imprezy masowe w różnych dyscyplinach. Zdobyte doświadczenie oraz wiedza o funkcjonowaniu dużego miasta w czasie pandemii powodują, że zdajemy sobie sprawę, iż jesienią nie będzie możliwości przeprowadzenia dużej imprezy biegowej.

Napisz komentarz (17 Komentarzy)

Marcin Janiszewski: Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, konieczność dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i brak pewności, co do okresu ich obowiązywania, 38. PKO Wrocław Maraton zostaje w bieżącym roku odwołany. Omawiana decyzja została podjęta po uprzednich konsultacjach z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i naszym partnerem – Gminą Kąty Wrocławskie.

W najbliższym czasie zostanie także udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego (bez żadnych opłat manipulacyjnych) – odpowiednia procedura pojawi się niebawem na stronie internetowej biegu.

Napisz komentarz (5 Komentarzy)

 Strona półmaratonu
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski oraz Bieg Niepodległości

wroclaw odwolany

Marcin Janiszewski: W obliczu stałego zagrożenia epidemicznego i niemożności przewidzenia terminu jego zakończenia, organizatorzy 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu z żalem informują o konieczności odwołania tegorocznego biegu. W sytuacji, w której znalazł się nie tylko Wrocław, ale też Polska i cała Europa, przeprowadzenie imprezy z udziałem 13 000 zawodników z ponad 30 krajów, zbliżonej liczby kibiców oraz kilku tysięcy wolontariuszy (niejednokrotnie uczniów szkół lub seniorów), jest niewskazane i niebezpieczne.

Wszyscy biegacze, którzy posiadają nadane numery startowe, zachowają je do kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku. Opcja rezygnacji ze startu i całkowitego zwrotu kosztów pojawi się niebawem – zachęcamy jednak do pozostawienia pakietu i uniknięcia konieczności ponownego zakupu!

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Zapisy
Regulamin

wroclaw zapisy

Drodzy Biegacze! 20.02.2020 równo o godzinie  12.20 wystartowały zapisy na 38.PKO Wrocław Maraton! Limit biegaczy to 3000!  Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem. Bo w tym roku maraton we Wrocławiu będzie wyjątkowy :)

Jednocześnie informujemy, że tym momencie trwają prace nad koncepcją startu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z napędem pośrednim i bezpośrednim. Staramy się, by maksymalnie zwiększyć atrakcyjność rywalizacji - zarówno dla zawodników, jak i kibiców. O formie i szczegółach dotyczących klasyfikacji "w-skersów" powiadomimy niebawem.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

plakat 1a

Marcin Janiszewski: Kolejny wrocławski sezon biegowy zostanie zainaugurowany 1 marca w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. W wydarzeniu wezmą udział wybitne postaci polskiego sportu – Wanda Panfil i Marcin Lewandowski. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję, by odbyć kontrolny trening pod okiem specjalistów z Wroclaw Marathon Team, porozmawiać ze wspomnianymi medalistami Mistrzostw Świata oraz zjeść wspólne śniadanie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
wroc maraton 2019 foto 4 27118 1200 800 100

Marcin Janiszewski: 13 000 pakietów startowych wrocławskiego półmaratonu ponownie znalazło nabywców w ciągu kilkunastu dni. Sprzedaż całości zajęła dokładnie 17 dni – rozpoczęła się, zgodnie z tradycją, w noc sylwestrową. Najwyższe, rekordowe tempo zapisów odnotowano podczas pierwszej doby: 1 stycznia zapisało się około 7000 osób! Oznacza to, że ponad połowa całej puli znalazła nabywców w ciągu 24 godzin, a niemal 300 osób otrzymywało numer startowy co godzinę.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dział poświęcony imprezom - Maraton i Półmaraton Wrocławski

Marcin Janiszewski: Zgodnie z wrocławską tradycją, zapisy do udziału w kolejnej edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu zostały otwarte w noc sylwestrową, dokładnie o północy. W ciągu pierwszych 24 godzin nabywców znalazło aż 7000 pakietów startowych – ponad połowa z przewidzianych 13 000! Oznacza to, że średnio niemal 300 osób otrzymywało numer startowy co godzinę.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Organizatorzy PKO Wrocław Maratonu zamierzają wprowadzić fundamentalne zmiany w swojej imprezie, ale też myślą o wytyczeniu nowych trenów w Polsce. W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w konferencji prasowej (12.12.19), podczas której dyrektor Wojciech Gęstwa przedstawił zmiany, jakie czekają nas w przyszłym roku. Ich celem jest przywrócenie pewnego elitaryzmu królewskiemu dystansowi.

Przede wszystkim ma być zmniejszony limit zawodników do 3 tys., start nastąpi za miastem, trasa pełna atrakcji ma przebiegać przez małe miejscowości, aby ostatecznie finiszować na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Te zmiany mają wskrzesić ducha dawnych imprez, o czym szczegółowo opowiada dyrektor maratonu w naszym materiale.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)