Jan Szczepłek: Jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold wygrywa w pierwszych w historii Polski zawodach z cyklu IRONMAN® 70.3®. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Ukrainy Anton Blokhin. Trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami – Pauliną Kotficą i Ewą Komander. W zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów.

W Herbalife IRONMAN 70.3 Gydnia wystartowała czołówka światowego triathlonu oraz najlepsi obecnie zawodnicy z Polski. Etap pływacki najszybciej pokonał Nils Frommhold, który z każdą kolejną konkurencją powiększał przewagę nad rywalami. Jako drugi w strefie zmian zameldował się Anton Blokhin. Pierwszym z Polaków na gdyńskiej plaży był Mistrz Polski na tym dystansie - Kacper Adam. Na wyścigu kolarskim klasyfikacja nie uległa zmianie.

Nils Frommhold potrzebował zaledwie 2 godzin i 5 minut, aby pokonać odcinek 90 kilometrów. Na trasę półmaratonu wybieg z kilkuminutową przewagą nad Antonem Blokhinem. Niemal równocześnie na Skwer Kościuszki wjechali Kacper Adam i Mikołaj Luft. Zaraz po wyjściu ze strefy zmian, Luft wyprzedził Adama. Cały wyścig wygrał Nils Frommhold z czasem 3:54:07, co jest nowym rekordem trasy. Poprzedni rekord należał do Andreasa Raelerta i wynosił 3:54:44.

W rywalizacji Pań bezkonkurencyjna okazał się reprezentantka Niemiec Diana Riesler. Po pływaniu najszybciej na trasę kolarską wyruszyła Polka – Paulina Kotfica. W pogoni za nią ze stratą jednej minuty wyjechały Diana Riesler i Ewa Komander. Riesler szybko dogoniła Kotficę i etap kolarski pokonała najszybciej ze wszystkich zawodniczek. Na półmaratonie Riesler powiększyła przewagę nad Polkami i wbiegła na metę z czasem 4:23:01. Druga na metę wbiegła Paulina Kotfica, a trzecia Ewa Komander.

Swój debiut w triathlonie zaliczył Jasiek Mela, społecznik i podróżnik. Trasę kolarską oraz półmaraton pokonał przy pomocy protez ortopedycznych. Na mecie został powitany owacją na stojąco, przez kibiców zgromadzonych na mecie. W zawodach wzięli udział m.in.: aktorzy, Karolina Gorczyca i Jakub Wesołowski, prezenterzy Beata Sadowska i Maciej Dowbor, oraz wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu, posłanka Iwona Guzowska.

W Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia nie zabrakło niespodzianek. Przed startem na gdyńskim niebie pojawił się Samolot PLL LOT - Embraeer 175 w barwach imprezy, który od grudnia lata na europejskich trasach. Pozdrowił zawodników machając skrzydłami. Impreza zgromadziła tysiące kibiców, którzy dopingowali zawodników na trasach w Gdyni i Rumi. Przez trzy dni triathlonowego święta, linię mety przekroczyło łącznie 3000 zawodników.

Wyniki Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia 2015

Mężczyźni:
1. Nils Frommhold (Niemcy) – 3:54:07
2. Anton Blokhin (Ukraina) – 3:59:30
3. Miłosz Sowiński (Polska) – 4:02:01
4. Massimo Cigana (Włochy) – 4:02:14
5. Mikołaj Luft (Polska) – 4:03:15
6. Kacper Adam (Polska) – 4:07:51

Kobiety:
1. Diana Riesler (Niemcy) – 4:23:01
2. Paulina Kotfica (Polska) – 4:36:05
3. Ewa Komander (Polska) – 4:36:52
4. Erika Csomor (Węgry) – 4:41:52
5. Anna Wiese (Polska) – 4:43:50
6. Michelle Vella Wood (Malta) – 4:58:15
 
 
 
 
 
 
 
 
{moscomment}