Galeria cz. 1 /Galeria cz. 2
Fotorelacja - Cross Dolnośląski
Dział Triathlon

Najnowsze informacje o projekcie Adrian Kostera - #365 Triathlon, zobacz tutaj!!!

milicz 2023 25

W sobotę 12 sierpnia 2023 w Rudzie Milickiej na terenie Rezerwatu Stawy Milickie i Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy odbył się  pierwszy Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy. Miejsce wydarzenia było nieprzypadkowe. To tutaj przez najbliższe miesiące kontynuowane będzie przez Adriana Kosterę - Wyzwanie #365 Triathlon. Teraz rozpoczął się wymagający etap rowerowy, liczący w sumie 31 132 km. Adrian Kostera będzie pokonywał na rowerze codziennie 200 km.

Sobotni Dolnośląski Cross był bardzo spektakularny ponieważ spory peleton uczestników poprowadził sam Adrian Kostera.

Dla startujących zostały przygotowane dwie trasy, dłuższa 30 km - dedykowana dla rowerów szosowych oraz gravelowych i krótsza 12 km -  dla rodzinnych przejażdżek lub spacerów. Można było je pokonać rowerem lub pieszo. Przy trasie krótszej znajduje się niedawno wyremontowana wieża widokowa.  Była więc okazja wspiąć się na nią bądź zatrzymać  przy licznych punktach widokowych i podziwiać przepiękne Stawy Milickie. Stanowią one największy kompleks stawów w Europie, posiadają 800 lat tradycji hodowli ryb oraz zachwycający ptasi raj.

Trasa o długości 30 km będzie pokonywana przez Adiana Kosterę do końca etapu rowerowego Wyzwania #365 Triathlon, czyli ok. 7 pętli każdego dnia. Uczestnicy Dolnośląskiego Crossu mogli przejechać dowolną liczbę pętli, towarzysząc na trasie Adrianowi bądź dołączyć do niego na dowolnym etapie. Warunek był jeden. Nie mogli go wyprzedzać, ponieważ jak sam to narzucił sobie Adrian - chce on pokonać cały dystans bez wsparcia, jakim byłoby jechanie „na kole” osób towarzyszących i korzystanie z tunelu aerodynamicznego znacząco zmniejszającego wydatek energetyczny. Mamy za to okazję pojechać obok lub „na kole” Adriana. Tempo jazdy wynosi średnio  ok. 30-32 km na godzinę.

milicz 2023 44
Każdy uczestnik bez względu na pokonany dystans otrzymywał pamiątkowy medal i pyszny poczęstunek od firmy Nowalijka, która na codzień wspiera zmagania Adriana. 

W sobotnim wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, między innymi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego  Krzysztof Maj oraz organizator wydarzenia - Wojciech Gęstwa. Obecny był również Piotr Lech - burmistrz Gminy Milicz.

Prawie wszyscy uczestnicy wybrali opcję rowerową, która była tym bardziej atrakcyjna, że w tym dniu każdy miał okazję bezpłatnie przetestować rowery marki ORBEA. Obsługa pomagała wybrać i dostosować odpowiedni rower i jego parametry. Do wyboru były rowery szosowe, górskie, gravele czy dziecięce, a nawet elektryczne. Rowery pełne były nowinek technicznych, jak chociażby elektronicznie sterowane przerzutki.

Ostatnią pętlę z Adrianem pokonał nasz redaktor Wojtek Szota. Wśród uczestników znalazł się nawet śmiałek, który pokonał z Adrianem pełen dystans ponad 200 km.

milicz 2023 88
milicz 2023 106
Przez cały dzień w okolicy startu działało miasteczko imprezy z różnorodnymi atrakcjami. Można było skorzystać z porad ekspertów dotyczących diety, fitnesu czy skorzystać z usług profesjonalnych masażystów i fizjoterapii.

Każdy kto w najbliższych miesiącach miałby ochotę dołączyć do Adriana, podobnie jak to miało miejsce podczas etapu pływackiego, musi dostosować się do warunków określonych przez organizatorów. O tym dokładnie opowiada Adrian TUTAJ

Fotorelacja - Cross Dolnośląski  - fot. Dorota i Wojciech Szota

 

REKLAMA