Dział Triathlon
Najnowsze informacje o projekcie Adrian Kostera - #365 Triathlon, zobacz tutaj!!!

wyzwanie 365 rowerAdrian Kostera - start etapu rowerowego. Fot. Facebook 365TriathlonAdrianKostera

W poniedziałek 7 sierpnia 2023 r., po 68 dniach zmagań Adrian Kostera ukończył pływanie i rozpoczął nowy etap Wyzwania #365 Triathlon - jazdę na rowerze. W 69 dniu od rozpoczęcia walki o ustanowienie nowego rekordu Guinnessa na dystansie triathlonu okulary pływackie i czepek zostają zamienione w okulary kolarskie i kask rowerowy. Kolejny etap to 31 132 km na rowerze.

W ciągu minionych 68 dni Adrian Kostera przepłynął dystans 1205 km w wodach Zalewu Stradomia koło Sycowa. W ostatnim dniu pływania demonstracyjnie i z uczuciem ulgi zrzucił ekwipunek pływacki!

Wielokrotnie w swoich codziennych relacjach wspominał jak trudne jest dla niego pływanie. Każdego dnia miał do pokonania 18 km w wodzie. Dystans czasami ulegał zmianie. Gdy pływało się lepiej, Adrian wydłużał dystans, by móc go bez wyrzeczeń skrócić, kiedy następowała taka potrzeba. Jednak od 1 czerwca (rozpoczęcie Wyzwanie #365 Triathlon), każdego dnia musiał pływać, bez względu na samopoczucie, stan zdrowia czy pogodę. Po prostu trzeba było założyć piankę i wejść do wody. Ostatnie dni były dla Adriana Kostery dodatkowo trudne z powodu uciążliwego przeziębienia i ciągłego odczuwania zimna w wodzie.

Jestem mega szczęśliwy, dobrnęliśmy! - powiedział Adrian Kostera ostatniego pływackiego dnia.

Przekazał także podziękowania dla Restauracji GAPA i Baru Syców za tort i szampana jaki przygotowali mu na pożegnanie.

Jestem wdzięczny wszystkim zaangażowanym po stronie Sycowa, burmistrzowi, pani Emilii i wszystkim ludziom, którzy mi pomagali w różnych detalach, przez te wszystkie 68 dni. Pora ruszyć dalej. Obiecuję, że nie będę pływał przez 10 miesięcy. Chciałem spróbować sił w triatlonie, ale okazuje się, że pływanie nie jest dla mnie więc teraz spróbuje sił w kolarstwie, może bardziej przypadnie mi do gustu - dodał.

Dziękuję wszystkim za olbrzymie wsparcie. Gratuluje każdej waszej życiówki. Wierzę, że znaleźliście w tym wszystkim impuls do pokonywania codziennych zmagań - te słowa napisał na swoim facebooku kierując je do tych, którzy towarzyszyli mu w pływaniu.

Śledzimy z uwagą codzienne zmagania Adriana Kostery i mocno mu kibicujemy. Słuchając jego wypowiedzi dostrzegamy jak bardzo złożony jest tak ekstremalny wysiłek. To nie tylko siła wytrenowanych mięśni, ale także emocje, tęsknota za bliskimi, walka ze słabościami. Mamy nadzieję, że etap kolarski przyniesie także dużo ciekawych doświadczeń.

Atrakcją Wyzwania  #365 Triathlon jest to, że na każdym jego etapie, codziennie - każdy może dołączyć do Adriana na trasie.

wyzwanie 365 rower1Adrian Kostera i Wojciech Gęstwa - start etapu rowerowego. Fot. Facebook 365TriathlonAdrianKostera

Etap rowerowy odbędzie się w gminie Milicz koło Rudy Milickiej. Pętla po której będzie jeździł Adrian wynosi 30 km i prowadzi dookoła Rezerwatu "Stawy Milickie" i Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy.

Cieszę sie niezmiernie, zaczynamy rower! Dla Guinness World Record trzeba mieć rejestrację video więc mam tutaj kamerę - powiedział dziś rano wsiadając na rower :) - Jesteśmy w gminie Miękinia koło Wrocławia, teraz w tym tygodniu będe mial jeszcze trochę badań, dlatego jestem tutaj koło domu... a już w sobotę widzimy się na rajdzie rowerowym w Miliczu. Dokładnie to jest Ruda Milicka i sobie troche pojeździmy. Dziś do pokonania 200 km.

12 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na imprezę towarzyszącą Wyzwaniu #365 Triathlon do Rudy Milickiej na Cross Rowerowo-Pieszy. Będzie to nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale także doskonała możliwość połączenia pasji rowerowej i pieszej w jednym wydarzeniu. Trasa będzie prowadziła przez malownicze tereny Dolnego Śląska, oferując uczestnikom niezapomniane widoki i przyjemność z aktywności na świeżym powietrzu.

Impreza skierowana jest zarówno do doświadczonych rowerzystów, jak i amatorów, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Organizatorzy przygotowali dwie trasy 30 km i 12 km, dostosowane do poziomów zaawansowania. Trasa 30 km dedykowana jest dla rowerów szosowych oraz gravelowych, będzie można tutaj dołączyć bezpośrednio do Adriana Kostery, natomiast trasa 12 km przeznaczona jest dla rodzinnych przejażdżek lub spacerów.

Podczas Dolnośląskiego Crossu Rowerowo-Pieszego z Adrianem Kosterą będziecie mogli ZA DARMO przetestować rowery od Orbea Polska!

Adrian Kostera - Wrocław, czerwiec 2023. Fot. Dorota Szota

Świat w zasięgu Dolnego Śląska - Wyzwanie #365 Triathlon

1 205 km pływania, 31 132 km na rowerze i 7 833 km biegu –wyjątkowe wydarzenie wchodzi w etap drugi - rower! Triathlonista Adrian Kostera zamierza pobić rekord w kategorii „Najdłuższy Triathlon” i przebyć dystans większy od obwodu ziemi wzdłuż równika: 40170 km! To niesamowite wyzwanie ma promować sport, aktywność i zdrowy styl życia, a także pokazać, że Dolny Śląsk to miejsce idealne do wielu aktywności.

Adrian Kostera ma 36 lat. Jako pierwszy Polak ukończył zawody Swiss Ultra, czyli 10-krotnego Ironmana. W tej prestiżowej rywalizacji zajął trzecie miejsce. Ma za sobą m.in. ukończonych 100 maratonów w 100 dni, a na koncie rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie.

Za organizację i produkcję całego Wyzwania #365 Triathlon odpowiada znany wszystkim, świetny organizator Wojciech Gęstwa - do 2019 roku Dyrektor Maratonu i Półmaratonu Wrocławskiego.

wyzwanie 365 rower2Adrian Kostera - start etapu rowerowego. Fot. Facebook 365TriathlonAdrianKostera

Najnowsze informacje o projekcie Adrian Kostera - #365 Triathlon, zobacz tutaj!!!