Niedawno odwiedziliśmy Adriana Kosterę nad Zalewem Stradomia i dość niespodziewanie sczerze sobie porozmawialiśmy. Adrian zdradził kulisy pierwszego dnia i opowiedział o ogromnych kłopotach, które miał podczas pływania we Wrocławiu. Dowiedzieliśmy się jak radzi sobie jego psychika w czasie tylu godzin codziennego ekstremalnego wysiłku. Pojawił się także wątek motywacji w podejmowaniu takiego trudu… czy mogą to być pieniądze, czy jednak kryje się coś więcej za tym, co można interpretować w sferze duchowej. Zapraszamy!

Z traumatycznych spraw wejście do wody jest najtrudniejsze mentalnie. Trzeba zrozumieć i pogodzić się z tym, że jak wejdę do tej wody, to musi minąć co najmniej 8 godzin ciągłego machania rączkami i oddechów zsynchronizowanych z tym. Nie można tego w żaden sposób przerwać. To się nie skończy po 4 godzinach, choćby świat się walił. Po prostu muszę tam te 8 godzin przesiedzieć. Trudno się z tym pogodzić, jeżeli nie wiemy po co to robimy - mówi Adrian Kostera.

Adrian Kostera w swojej bazie po pływaniu, a tuz przed regeneracyjnym posiłkiem.

W lipcu i sierpniu Adrian Kostera pływa w Zalew Stradomia w Gminie Syców.  Poniżej podajemy linki do zapisów, dla tych którzy zdecydują się choć na krótko towarzyszyć Adrianowi w pływaniu. Koszt uczestnictwa-cegiełki to 20 zł, z której dochód przeznaczony zostanie na świetlicę terapeutyczną "Tacy Sami".

Lipiec – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php...
Sierpień - https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php...

O posiłki Adriana dba od samego początku dba firma Nowalijka.pl. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglada porcja takiego regeneracyjnego jedzenia:

nowalijka adrian kostera 2023

Przypomnijmy, że Nowalijka ma w swoim zespole ma kucharza Adriana Gawroński (pracował w Londynie w restauracjach z gwiazdkami Michelina). To właśnie on tworzy pyszne dania, które można znaleźć w sieciach handlowych w całej Polsce!  Firma Nowalijka wyżywieniem Adriana będzie zajmowała się przez 365 dni Wyzwania #365 Triathlon. Co tydzień będzie dostarczała nową partię świeżych zup i lunch boxów. Zapewne nie raz pojawi się też ze swoim stoiskiem podczas wydarzenia.

nowalijka adrian kostera 2023a


Adrian Kostera ma 36 lat. Jako pierwszy Polak ukończył zawody Swiss Ultra, czyli 10-krotnego Ironmana. W tej prestiżowej rywalizacji zajął trzecie miejsce. Ma za sobą m.in. ukończonych 100 maratonów w 100 dni, a na koncie rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie. Po Robercie Karasiu to nasz kolejny niezwykle wytrzymały i utalentowany triathlonista specjalizujący się w zmaganiu na dystansach ultra.


Wyzwanie #365 Triathlon – to 1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu czyli dystans większy od obwodu ziemi wzdłuż równika: 40170 km! 365 dni zmagania - najdłuższy triathlon w historii. Ten wyczyn zapewni wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, ale przede wszystkim przesunie granice wytrzymałościowych możliwości ludzkiego organizmu.

Za organizację i produkcję całego Wyzwania #365 Triathlon odpowiada znany wszystkim, świetny organizator Wojciech Gęstwa - do 2019 roku Dyrektor Maratonu i Półmaratonu Wrocławskiego.


REKLAMA