Wyniki
Strona imprezy
Dział Triathlon

tri lwa 2022 4
Justyna Grzywaczewska: W sobotę, 11 czerwca odbyła się ósma edycja Triathlonu Lwa w Lusowie.Na dwóch dystansach – 1/8 oraz 1/4 rywalizowało łącznie blisko 400 zawodników. Swoje zawody miały także dzieciaki i młodzież oraz podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego, dla których zorganizowano Aquathlon. Impreza odbyła się w dobrych warunkach, choć zawodnicy podkreślali, że temperatura dała im się we znaki.

Czy w niewielkiej miejscowości można zorganizować ciekawe, stojące na wysokim poziomie sportowym zawody? Lusowo po raz kolejny udowadnia, że tak. Ta niewielka podpoznańska miejscowość, oddalona od centrum stolicy Wielkopolski zaledwie o 20 km jest gospodarzem Triathlonu Lwa od 2014 roku. Po raz drugi w rywalizacji na dystansie 1/4Triathlonu Lwa (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu)wziął udział znakomity triathlonista - Igor Siódmiak. –Co prawda nie poprawiłem wyniku sprzed roku, ale biorąc pod uwagę, że jestem po chorobie, to mogę być zadowolony. W wodzie płynąłem na drugim miejscu, z jeziora wyszedłem w zasadzie razem z moim największym rywalem dzisiejszego dnia, ale już na rowerze zostałem sam i z bezpieczną przewagą dotarłem do mety. Dzisiaj warunki były szczególnie trudne na bieganiu, bo temperatura doskwierała. Przed rokiem w trakcie zawodów była ulewa, ale już podczas etapu biegowego, warunki sprzyjały, co w moim przypadku oznaczało mój rekordowy czas na bieganiu. Dzisiaj tak szybko nie było, ale też nie spodziewałem się rekordów- mówił na mecie zwycięzca.

tri lwa 2022 1

Wynik Igora Siódmiaka to 1:57:54. Drugie miejsce zajął Wiktor Eliasz z Poznania – 2:04:08. Trzeci był Norbert Wojciechowski - 2:09:50.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Martyna Witecka – 2:26:01. Drugą lokatę wywalczyła Kinga Zujko – 2:29:25. A jako trzecia do mety dotarła Marta Chojnacka – 2:37:24.
Zawody na dystansie 1/8 (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,2 km biegu) wygrałRobert Czyszz czasem 59:10, drugie miejsce zajął Filip Glapa- 1:01:53, a trzeci był Jakub Juskowiak- 1:02:32.

tri lwa 2022 5
Najszybszą z kobiet okazała się Natalia Krawczyk, z czasem 1:07:24. – Był to mój debiut w Triathlonie Lwa. Podobało mi się, ale muszę przyznać, że zaskoczyła mnie pagórkowata trasa biegowa. Specjalizuję się w krótkich dystansach, więc był to dla mnie istotny start, jak każdy inny. Zawody to zawody – zawsze startuję na poważnie – zaznaczyła zawodniczka z Kalisza.
Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (1:08:21), a trzecia była Paula Janicka(1:12:22).

Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa po raz trzeci odbyła się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpływa na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji. Natomiast na etapie rowerowym pilotem na motocyklu był Wójt Gminy Tarnowo Podgórne – Pan Tadeusz Czajka.

Warto wspomnieć o dodatkowej inicjatywie – Aquathlonie dla osób niepełnosprawnych, w którym startowali podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego. Sześciu wspaniałych sportowców pokazało, że chcieć to móc, a ograniczenia są tylko w głowie! Co więcej – po raz pierwszy podopieczni Stowarzyszenia wzięli udział także w rywalizacji triathlonowej!

tri lwa 2022 7
tri lwa 2022 3

tri lwa 2022 8

W niedzielę czas na Swimun Lwa
Triathlonowe emocje nie kończątegorocznego wydarzenia w Lusowie. W niedzielę, 12 czerwca odbędzie się druga edycjaSwimrun Lwa. To konkurencja łącząca bieg przełajowy z pływaniem. Łączny dystans, jaki będzie do pokonania to blisko 10 km.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Bieg Lwa. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.triathlonlwa.pl.

REKLAMAfalenica 2023 do art