Wyniki
Dział Triathlon

triathlon warszawa1
Piotr Jakóbik: Paulina Kotfica oraz Robert Wilkowiecki zwyciężyli w drugiej edycji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Czas Roberta Wilkowieckiego (3:38:43) to najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.

Druga edycja „połówki” IRONMAN w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triathlonistów z Polski. To pierwsza sytuacja w historii zawodów IRONMAN 70.3, że na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Polski. Jeszcze przed zawodami Robert Wilkowiecki zapowiadał, że jest zmotywowany i zamierza walczyć o zwycięstwo. Z tego powodu zrezygnował z udziału w oficjalnej konferencji prasowej, by skupić się na treningach przed Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. W niedzielę popularny „Wilku” potwierdził, że nie rzucał słów na wiatr. Po etapie pływackim był na trzecim miejscu za Sebastianem Karasiem oraz Sergiyiem Kurochkinem. Na etapie rowerowym reprezentant Polski nadal był w grupie prowadzącej. Wszystko rozstrzygnęło się na etapie biegowym.

Od początku byłem z przodu – przyznał Robert Wilkowiecki, zwycięzca Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. - Dobrze popłynąłem oraz jechałem na rowerze. Na pierwszej pętli etapu biegowego, rywale mocno ruszyli do przodu, ale ja biegłem swoim tempem. Rozpędziłem się i poszło super. Jeszcze nie jestem w optymalnej dyspozycji, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku. To wspaniałe uczucie wygrać w Warszawie, bardzo lubię tu startować. Zawsze jest świetna atmosfera – podkreślił najlepszy zawodnik Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.

triathlon warszawa2

Robert Wilkowiecki 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km etapu biegowego pokonał w rekordowym czasie 3 godzin 38 minut i 43 sekund. To najlepszy wynik w historii, uzyskany przez polskiego triathlonistę na dystansie IRONMAN 70.3.

Na drugim miejscu rywalizację Citi Handlowy IRONMAN 70.3 ukończył Ognjen Stojanović z Serbii z czasem 03:39:48. Na najniższym stopniu podium uplasował się Sergiy Kurochkin z Ukrainy (03:40:25).

W rywalizacji kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Kotfica, dla której jest to ostatni sezon startów w kategorii PRO. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, o zwycięstwie zadecydował etap biegowy. Paulina Kotfica jako czwarta ruszyła ze strefy zmian T2 i od początku musiała gonić rywalki. Bardzo dobra postawa na ostatnim etapie rywalizacji pozwoliła jej już na szóstym kilometrze zniwelować stratę i objąć prowadzenie. Mocne tempo reprezentantka Polski utrzymała do samego końca i samotnie wbiegła na metę przy głośnym aplauzie kibiców zgromadzonych w Multimedialnym Parku Fontann.

To naprawdę wspaniałe uczucie, pierwszy raz udało mi się wygrać zawody tej rangi – powiedziała Paulina Kotfica, zwyciężczyni Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. – Bardzo się cieszę, zwłaszcza, że to mój ostatni rok w triathlonie. Miłe pożegnanie na zakończenie kariery. Pomimo tego sukcesu nie zamierzam zmieniać decyzji i nie będę już ścigać się wyczynowo. Czekają na mnie moje dzieci i teraz będą miała dla nich więcej czasu – podsumowała Paulina Kotfica.

Drugie miejsce w kategorii kobiet PRO wywalczyła Julia Iemmolo z czasem 04:18:06, a trzecie jej rodaczka Eloise Du Luart (04:19:33).
Obok rywalizacji w kategorii PRO, ścigali się również liczni amatorzy. W sumie na listach startowych Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw było 980 osób. Ponad połowę uczestników stanowili triathloniści z zagranicy, z kilkudziesięciu krajów na świecie. Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw był najbardziej międzynarodową imprezą w historii zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce.

Przez cały weekend w Multimedialnym Parku Fontann tętniło życiem miasteczko triathlonowe. Swoją rywalizację miały dzieci i młodzież w Kids Run Warsaw, a do dyspozycji uczestników oraz kibiców było Expo. Podczas targów zaprezentowało się wielu wystawców, a każdy miał możliwość zobaczyć najnowsze kolekcje sprzętu triathlonowego, poznać oferty najlepszych sklepów sportowych oraz kupić niezbędny sprzęt oraz odżywki.

REKLAMA
bieg fabrykanta 2022