Dział Triathlon

Etap kolarski 1.jpg

Bartek Sobecki: W minioną sobotę (4 września) podczas Bergsee Ratscher Triathlon w Niemczech odbyły się Mistrzostwa Świata w Quadrathlonie na dystansie sprinterskim. Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania w jeziorze, 20 km jazdy rowerem, 5 km kajakiem oraz 5 km biegu. Zawody odbyły się w dość trudnych warunkach. Trasa kolarska obfitowała w długie i strome podjazdy, bieg odbywał się w pełnym słońcu.

W Mistrzostwach brało udział 4 zawodników z Polski – Jerzy Gendek, Marta Kałuzińska, Sławomir Kałuziński oraz Krzysztof Wolski, złoty medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata na tym samym dystansie. Podczas sobotniej rywalizacji Krzysztof wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w klasyfikacji wiekowej Elite.

Etap pływacki wyjście z wody 2 840x480.jpg
Krzysztof Wolski: Temperatura wody w jeziorze Talsperre Ratscher wynosiła 18 stopni więc etap pływacki pokonaliśmy w strojach neoprenowych. Z wody wyszedłem w czołowej grupie zawodników. Na etapie kolarskim każdy z nas walczył o utrzymanie jak najlepszej pozycji względem rywali. Węgier Ferenc Csima po kilku pierwszych kilometrach dogonił Belga Williama Petersa. Ferenc i William nadali bardzo wysokie tempo wyścigu, którego nie byłem w stanie utrzymać. W trakcie etapu kolarskiego dogoniłem natomiast i wyprzedziłem Niemca – Stefana Teicherta. Tym samym do strefy zmian T2 przyjechałem na 3 pozycji. Na etapie kajakowym walczyłem o to żeby mieć jak najmniejszą stratę do Węgra i Belga oraz nie dać się wyprzedzić zawodnikom, którzy wyszli ze strefy zmian tuż za mną. Na ostatni etap wyścigu wybiegłem na 3 pozycji. Tutaj nie pozostało mi nic innego jak kontrolować przeciwników tak aby utrzymać tę pozycję do mety i tym samym stanąć na podium Mistrzostw Świata wspólnie ze zwycięzcą wyścigu Ferencem Csima oraz Williamem Peters – srebrnym medalistą tych Mistrzostw.

Ferenc Csima (HUN) 1:30:45
Wiliam Peters (BEL) 1:31:29
Krzysztof Wolski (POL) 1:36:34
Leos Rousavy (CZE) 1:37:26
Leonardo Giusti (ITA) 1:37:56

W najbliższy weekend Krzysztof Wolski zakończy sezon startem w Mistrzostwach Europy w Quadrathlonie na dystansie średnim, które odbędą się w Tiszafured na Węgrzech. Będzie to również zakończenie tegorocznego cyklu Pucharu Świata w Quadrathlonie w którym zawodnik SportTriathlon zajmuje obecnie drugie miejsce!

Etap biegowy 2 667x480.jpg
Dekoracja open 2 840x480.jpg
Etap kajakowy 840x480.jpg